آموزش زبان انگلیسی سریع-وبسایت زبان

آموزش زبان انگلیسی سریع

زبان انگلیسی، زبانی رایج و پر کاربرد بوده که یادگیری آن از اهمیت بالایی برخوردار است. افرادی که علاقه مند به یادگیری زبان و خواستار آموزش زبان انگلیسی سریع و آسان هستند، از اهمیت مطالعه، مکالمه وگوش دادن با خبر هستند، که پیروی این روش ها سبب تسریع در امر یادگیری می شود.

روش هایی جهت آموزش سریع زبان انگلیسی

۱) مطالعه:

خواندن از روی متن های کوتاه، رمان های ساده وهمچنین گوش دادن به فایل های صوتی زبان؛ یکی از روش های بسیار عالی است که پیشنهاد می شود.

2) تمرین:

نکته دیگر برای تسلط داشتن بر روی زبان انگلیسی، اختصاص دادن زمان قابل توجهی برای تمرین است.

اگر شما قصد دارید در مدت زمان دو تا سه ماه به یادگیری زبان انگلیسی سریع و آسان بپردازید، باید زمانی را صرف تمرین لغات، انجام مکالمه و گوش دادن به فایل صوتی کنید تا بتوانید سریع تر نتیجه بگیرید.

اگر تمرکز اصلی شما بر روی خوب صحبت کردن است، زمان گوش دادن به فایل صوتی را افزایش دهید که حداقل دو تا سه ساعت برای این کار مناسب می باشد.

۳) گوش دادن به موسیقی های انگلیسی:

هنگام مطالعه سعی کنید موسیقی مناسب گوش دهید ولی با نگهداری ولوم موسیقی در حد کم، شنیدن آن به عنوان موسیقی پیش زمینه امکان پذیر می شود، سپس شروع به تمرین و مکالمه کنید

آموزش سریع زبان انگلیسی -وبسایت زبان۴) زمان بندی و مطالعه صحیح:

وقتی برای بار اول قسمتی از متن مثل یک پارگراف یا کلمه را می خوانید، معمولا بیش تر آن را فرا می گیرید و وقتی که بعد بیست و چهار ساعت آن مطلب را دوباره تکرار کنید؛ سبب حفظ کردن آن می شود که بعد از گذشت یک هفته با مروری کوتاه، می توانید مطلب را به راحتی به یاد آورید.

توجه داشته باشید که این مطلب به مدت سی روز در ذهن شما باقی می ماند و بعد از چهل روز تکرار مجدد همان متن؛ عاملی برای تمدید ماندگاری آن در ذهن شما به مدت شش ماه می باشد.

بنابراین بعد از مطالعه یک متن، آن را مرور کرده، مجدد یک هفته بعد مطالعه نموده و سپس بعد گذشت چهل روز آن را تکرار نمایید.

۵)خلاصه نویسی:

آموزش سریع زبان انگلیسی-وبسایت زباننوشتن تفسیر و خلاصه نویسی یکی از جدیدترین روش های یادگیری است؛ بعد از مطالعه هر پاراگراف یا بخش مورد نظر؛ سعی بر یادداشت آن مطالب با زبانی ساده یا به صورت تفسیر و تحلیل شخصی خود داشته باشید، تا در زمان مطالعه بتوانید با کمک تفسیر خود و خلاصه مطلب، درس تان را به طور کامل فرا گیرید.

۶) گفت و گو با خود:

سعی کنید در طول روز هنگام انجام کارهای روزمره، با خود با صدایی بلند مکالمه کنید، زیرا این تکنینک باعث قوی تر شدن فن بیان در انگلیسی می شود.

7) مطالعه کتاب:

مطالعه کتاب هایی انگلیسی که در سطح شما هستند، بسیار کاربردی است؛ زیرا شما را با کلمات و لغات جدید آشنا می کند.

در مرحله اول یک مطالعه سطحی و آرام بر روی مطالب داشته باشید، ولی درمرحله دوم کتاب را با صدایی بلند بخوانید.

8)موضوعات کاربردی:

موضوعات مورد علاقه تان که تمایل صحبت به آن را دارید انتخاب نموده و در ارتباط با موضوع انتخابی؛ تحقیق کنید. برای مثال در ارتباط با مکالمه با موضوع غذا مورد علاقه خود، کافی است از منابعی استفاده نمایید که ضمن پوشش مطالب کاربردی، امکان بهره مندی از کلمات، قواعد و عبارات صحیح وجود داشته باشد.

به علاوه با افرادی که علاقه مندی های مشابه با شما دارند گفت و گو کنید، سوال هایی طرح کنید و  آن ها را پاسخ دهید. گفت و گو باعث می شود تا شما صحبتی روان داشته باشید؛ زیرا آمادگی کامل برای پاسخ دهی به سوالاتی متنوع را برای شما ممکن می کند.

۹) تماشا فیلم و سریال:

تماشا فیلم باعث می شود، شما با جملات، کاربرد آن ها و اصطلاحات عامیانه یا به کار گیری جملات رسمی آشنا شوید.

برای شروع بهتر است سراغ سریال هایی بروید که بیش تر گفت و گو خود را بر مبنا صحبت های روزمره، ساده و مبتدی می گذارند که تماشا سریال با به کار گیری حس های شنوایی و بینایی به خوبی مکالمات و عبارات را در ذهن مخاطب ها جای می دهد و باعث می شود سرعت یادگیری زبان راحت تر و سریع تر پیش برود.

در نهایت متوجه شدیم هیچ گونه تکنیک جادویی برای یادگیری زبان انگلیسی سریع و آسان وجود ندارد، ولی نکات و پیشنهادهای کاربردی ای هستند که باعث تسریع در یادگیری می شوند.