انگلیسی رو از کجا شروع کنم؟

از کجا زبان رو شروع کنم؟

سردرگمی آموزش زبان

اکثر دوستانی که میخوان زبان بخونن یا شروع به یادگیری زبان کنن به دنبال جواب این سوالات هستن  :

 • از کجا  شروع کنم زبان بخونم؟
 • از چه منابعی استفاده کنم؟
 • کدوم آموزشگاه برم؟
 • اصلا برای آموزش زبان چی بخونم؟
 • چقدر وقت بذارم؟
 • دوره های مؤسسه بووووق برم یا نه؟  چند سال طول میکشه؟ آخرش نتیجه ای که میخوام میگیرم؟

و سوالات از این دست. جواب این عزیزان که تعدادشون کم هم نیست چیه؟

خب باید بگیم که حق هم دارید کمی سردر گم باشید،  از انواع آموزشگاه ها بگیرید تاااا  روشهای تدریس مخلتف و  کتاب های جور واجور.

چیزی که شما رو میخوام برای اون دعوت کنم چند دقیقه از وقت شما عزیزان هست.

بریم سر اصل مطلب 

دوست دارید یه روشی باشه که :

 1. از اول، کل مسیر آموزش براتون مشخص باشه
 2. سرعت یادگیری بالا داشته باشه
 3. اعتماد به نفس بالای مکالمه در طی دوره بدست بیارید
 4. دقیقا چیزی که لازم دارید آموزش داده بشه، نه چیزهای اضافی و حوصله سر بَر
 5.  یه چیز مهم، هزینه پایینی داشته باشه
 6.  یادگیری اون جذاب و لذت بخش باشه
 7. حداقل زمان رو صرف کنید، اما در عوضش چیزهای زیاد و نکته های مهمی بدست بیارید

همه اینها روی هم یعنی بازدهی بالا.


جالب نیست؟

خب باشه. حالا چجور همه اینها رو بدست بیارم🤔؟

ما با بررسی روشها، کتابها و موسسات مختلف، این روش رو خدمت شما معرفی میکنیم

ما ادعایی نداریم که از این بهتر نمیشه. همیشه بهتری وجود داره و میشه بهتر بود. که اگه اینطور نبود تا این اندازه پیشرفتهای بشر در فن آوری رو نداشتیم و این حرکتها در یک جا تموم میشد. در حالیکه هر روز شاهد گسترش یافته ها و اختراعات و اکتشافاتِ بشری که از نیستی خلق شده و محدودیتی برای او وجود نداره، هستیم.

اصطلاحی در انگلیسی هست که میگه “The sky’s the limit” یعنی بینهایت؛ انتها نداریم.

سالها پیش از مسئولان شرکت بنز به مردم میگن که برای این مدل از خودروی ما ایراد پیدا کنید. دست آخر یک پیر زن میاد و میگه ایراد خودروی شما اینه که ایراد نداره! حالا اون کجا و مدلهای الان کجا.

یادتون هست روزگاری نوکیا حرف اول رو در دنیای گوشی میزد و مدل 1100 رو کمتر کسی هست که نشناسه😄. وقتی که سیستم عامل اندروید اومد و دیگر شرکتها دیدند هر روز درحال رشده از اون استفاده کردند. اما نوکیا بی توجه به اونها، کار خودش رو ادامه داد و ورشکستگی رو به چشمهای خودش دید.

کجاها که نرفتیم😅. خلاصه اینکه تو این دنیا هر کسی امروز گفت بهترینه، اولا که از کجا معلوم؟ در ثانی دلیلی نداره که فردا روزی هم، دوباره همینو بتونه بگه.

ما ادعایی نداریم، اما تمام تلاش ما این بوده و هست تا اون هفت موردی که بالا ذکر شد رو داشته باشیم، روز به روز بهتر باشیم و بتونیم لبخند رضایت شما عزیزان رو بدست بیاریم و با کمک هم، قدمی بسیار کوچک در راستای رشد ایران سربلند و دوست داشتنیمون ایفا کنیم.

معرفی دوره های آموزش زبان انگلیسی فیسپیک

در فیسپیک ما دو سطح کلی داریم:

 1. سطح پایه (دوره انگلیسی آکبند)
  الف. عزیزانی که اصلا با انگلیسی آشنایی نداشتن.
  ب. دوستانی هم قبلا دوره هایی رو گذروندن و به هر دلیلی نشده که ادامه بدن و  مدتی ازش گذشته و در نظر دارن که مجدد شروع کنن.
 2. سطح متوسط و بالاتر (دوره فیلم و سریال)
  الف. دوستانی که تعیین سطح رو انجام دادن و فهم خوبی از کلیپ داشتن.
  ب. عزیزانی که دارن کلاس زبان میرن و میتونن تا حدی مکالمه کنن.
  ج. دوستانی فیلم بین هستن، علاقه به فیلم و سریال دارن

در روشهای به روز و نوین آموزش زبان انگلیسی دیگه گرامر تدریس نمیشه، دیگه مشق نوشتن چند باره از حروف الفبا نداریم، دیچه چندین ترم روی ابتدایی ترین کلمات و عبارات تمرکیز نمیشه و مهمتر از همه یادگیری طولانی و فرسایشی نیست.

پس چطوریه؟

حتی شخصی که سابقه ای در زبان انگلیسی نداره و برای اولین بار هست که میخواد زبان رو شروع کنه، تدریس به صورت “آموزش مکالمه محور” انجام میشه و دستور زبان در خلال همین مکالمات (به صورت غیر مستقیم) تدریس میشه و تاثیر بسیار خوبی داره.

عزیزانی که میخوان خودشون به صورت خود خوان شروع به یادگیری کنند، مکالمات  کتاب “English file beginner” رو پیشنهاد میدیم که ویرایش سوم این کتاب هم قابل استفاده و دانلود هست. ابتدا فایل مکالمه رو گوش بدید هر جایی رو هم که نیاز به معنی داشت، از لغت نامه “Dict box”  که در گوگل پلی  هم وجود داره و یکی از بهترین لغت نامه هاست برای عزیزانی که سطح پایه دارن و حتی بالاتر، فوق العاده مفید و کاربردی هست. میتونن استفاده کنن و یادگیری رو پیش ببرند

و عزیزانی هم که تمایل دارن با فیسپیک انگلیسی رو یادبگیرند هم با ما در ارتباط باشن و “انگلیسی آکبند” رو که شامل سه دوره سطح بندی شده با 34 مکالمه فوق مهم و کاربردی هست با بیش از 600 کمله و عبارت همراه باشن.

نکات تکمیلی در مورد دوره ها