روش های علاقه مند کردن کودکان به زبان انگیلیسی

روش های علاقه مند کردن کودکان به زبان انگیلیسی

اولین اصول برای صحبت کردن زبان می باشد، بنابراین زمانی که کودک شما سن پایین است به او هر زبانی که یاد بدهید او سریع یاد می‌گیرد. این پست مخصوص والدینی است که قصد دارند به کودکشان زبان انگلیسی یاد بدهند. یکی از بهترین و مهم ترین مسئله این است که شما خودتان مشتاق باشید و فرزندان را تشویق به این کار کنید. اشتیاق شما باعث می شود کودکتان علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی باشد.

شما حتماً نباید سطح زبان انگلیسی تا بالا باشد کمک و کودکتان پیشرفت را در خودتان می بینید، همان طور که می دانید این آموزش برای کودکان می تواند کمی مشکل ساز باشد اما خوب می دانید که کودکان ذهنشان خلوت تر از بزرگسالان است در نتیجه می توانند زودتر آن را یاد بگیرند.ما در این مقاله قصد داریم درباره روش های علاقمند کردن کودکان به زبان انگلیسی مطالب بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه فرزندمان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم؟

در این زمینه والدین می توانند کمک بسیار زیادی به فرزندشان  کنند شما باید هوشیار باشید تا فرزندتان به خوبی ارتباط برقرار کند و از شما بخواهد بخواهد درباره موضوعی صحبت کنید. اکنون شما باید با گوش جان به او گوش دهید و سوالات او را با شوق و ذوق پاسخ دهید، در این ترفند شما در واقع به فرزندتان گوش دادن را یاد می ‌دهید یعنی به او به طور غیرمستقیم می گویید که چگونه صحبت آن دیگران را گوش کند.

اگر قصد دارید به کودکتان زبان انگلیسی یاد بدهید باید بدانید که نکاتی وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کنید این نکات شامل: زبان انگلیسی را به خانه بیاورید به طوری که کارتون های انگلیسی و یا آهنگ انگلیسی بگذارید فرزندتان گوش بدهد تا یادگیری برای آن راحت تر شود، سعی کنید آموزش به همراه بازی و خنده پیش ببرید در این صورت فرزندتان از یادگیری زده نمی شود، مراحل یادگیری فرزندتان و دنبال کنید، همچنین توجه داشته باشید که فرزند خیلی فشار نیاورید زیرا اگر فشار زیادی به فرزندتان وارد شود موجب می شود او استرس بگیرد و همین کار تاثیر منفی در یادگیری او می گذارد، توجه داشته باشید که کودکان خیلی سریع خسته می شوند پس شما آن ها در این زمان مجبور نکنید تکالیفشان را انجام دهند و نکته آخر این است که با آن ها در زمان یادگیری با مهربانی برخورد کنید.

چگونه فرزندمان را به زبان انگلیسی علاقه مند کنیم؟چطور در زمان یادگیری به فرزندمان کمک کنیم؟

شما در زمان های متفاوت می توانید به فرزندتان کمک کنید و هر فرصتی را برای یادگیری او غنیمت بشمارید، مثلاً در هنگام درست کردن غذا او را به یادگیری دعوت کنید اما یک نکته بسیار مهم این است که در هنگام مکالمه همراه باشید مکالمه را به عهده فرزند نگذارید.

بسیاری از والدین نگران هستند اگر در خانه با فرزندانشان انگلیسی کار کنند اشتباه باشد و می ترسند کودکشان را به مهد کودک بفرستند تا شاید خطری آن ها را تهدید کند. درست است این یک ترس طبیعی است و ممکن است والدین خودشان به خوبی زبان بلد نباشند و سواد کافی در این زمینه نداشته باشد، این یک اشتباه خیلی بزرگ در ذهن کودک تان شکل می گیرد که بسیار سخت تغییر می کند پس بهتر است آن ها را به موسسات آموزشی یا مهد کودک بسپارید.

روش های علاقه مند کردن کودکان

فرزندتان را به تماشای فیلم ‌های زبان انگلیسی هدایت کنید، اگر می خواهید فلش کارت برای او بخرید باید بگویم که اصلاً راه‌حل مناسب نیست و آن ها را نخرید، اگر کودکتان در جایی گیر کرد و از شما سوال پرسید به جای اینکه پاسخ حاضر و به او تحویل بدهید با هم برای پیدا کردن جواب سوال مطالعه کنید، فرزندتان را به خواندن کتاب علاقه مند کنید، فرزندتان را تشویق کنید و برای کوچک ترین پاسخ هایی که می دهد برای او جایزه تعیین کنید، سعی کنید فرزندتان را اذیت نکنید مثلا اگر راحت از روی زمین بنشیند شما هم او را همراهی کنید، اعضای خانواده فرزند را همراهی کنند تا به صورت خانوادگی آموزش را بیاموزید و در آخر به فرزندتان کمک کنید تا بتواند مطالبی که یاد می گیرد را نکته برداری و خلاصه نویسی کنند.

و همچنین زبان انگلیسی را به خانه بیاورید به طوری که کارتون های انگلیسی و یا آهنگ انگلیسی بگذارید فرزندتان گوش بدهد تا یادگیری برای آن راحت تر شود، سعی کنید آموزش به همراه بازی و خنده پیش ببرید در این صورت فرزندتان از یادگیری زده نمی شود، مراحل یادگیری فرزندتان و دنبال کنید.

روش های علاقه مند کردن کودکان