روش های یادگیری زبان انگیلیسی برای کودکان -وبسایت زبان

روش های یادگیری زبان انگیلیسی برای کودکان

روش های یادگیری زبان انگیلیسی برای کودکان ، تشکیل دوره مکرر با زمان بندی کم است؛ زیرا کودکان زمانی برای درک یادگیری این زبان نیاز دارند. سعی کنید با تفکر خلاقانه، کودک را علاقه مند به زبان انگلیسی کنید.

انواع متد آموزش زبان انگلیسی در کودک

انواع متد آموزش زبان انگلیسی در کودک -وبسایت زبان1) بهره گیری از موسیقی در آموزش:

یکی از تکنیک های خلاقانه و تاثیر گذار بر کودکان تدریس زبان با موسیقی است که باعث سرگرمی کودک شما می شود و سطح یادگیری کودک را افزایش می دهد، زیرا هم خوانی کودک با شعر و بازی با کلمات باعث ایجاد حس خوب در او می شود که همین حس خوب کودک را به سمت زبان انگلیسی جذب می کند.

2) خواندن داستان برای آموزش زبان:

روش دیگر آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، داستان است. خواندن داستان هایی در سطح مبتدی برای کودکان باعث اشتیاق در آن ها می شود به خصوص داستان هایی با ریتم آهنگ زیبا که کتاب های زیاد و متفاوتی در این زمینه وجود دارد.

سعی کنید برای کودکانی با سن کم تر و خردسال، به تصاویر کتاب هم اشاره کنید و آن ها را ارتباط دهید. با توجه به تصویر، اسم آن اشیا یا حیوان را بگویید تا به خوبی در ذهن کودک شما جای بگیرد.

3) تاثیر نقاشی در آموزش زبان:

گام بعدی برای آموزش به کودکان استفاده از هنر نقاشی است. سعی کنید با نقاشی، به کودک رنگ ها را آموزش دهید و یا از او بخواهید یک جاندار را برای شما رسم کند. بعد از مدتی تمرین، رنگ ها از او سوال کنید و بخواهید که رنگ ها را برای شما مشخص کند؛ با این کار می توانید بسنجید چقدر در تشخیص رنگ ها قوی یا ضعیف است.

4) مشاهده فیلم یا انیمیشن:

یکی دیگر از جدید ترین متد های آموزش، دیدن فیلم و انیمیشن های کودکانه است. برای کودکانی که سطح پایین تری دارند، دیدن فیلم های کوتاه و آموزنده می تواند بهترین و تاثیر گذار ترین نوع آموزش باشد.

دیدن فیلم مهارت گوش دادن را تقویت می کند و مواردی که کودک نیاز به یادگیری آن ها دارد را با زبانی ساده تر و با زبان بازی به او می آموزد، همچنین استفاده از زیر نویس هم می تواند به روند آموزش سرعت دهد.

بعد از پخش کامل فیلم، سوالاتی برای او طرح کنید که مرتبط با فیلم مشاهده شده، بوده و از او بخواهید به آن ها جواب دهد یا می توانید خواهان خلاصه داستان یا تفسیری از شخصیت های آن،  از او باشید.

5) گفت و گو روزمره:

مورد دیگر پر بازده در آموزش زبان کودکان، مکالمه ساده روزانه است. برای مثال اگر از او می خواهید صدای تلویزیون را کم کند به انگلیسی با او صحبت کنید. بر لغات بسیار تمرکز کنید، زیرا کلمات تاثیر به سزایی در یادگیری دارند.

راه حل های پیشنهادی آموزش بهتر زبان در کودکان

آموزش بهتر زبان در کودکان -وبسایت زبانیادگیری زبان را برای کودکان به تفریح تبدیل کنید تا بسیار از آن استقبال کرده و به عنوان یک سرگرمی هیجان انگیز از آن استفاده کنند.

به این صورت که در هنگام اشتباه او را دعوا نکنید و با حوصله، تلفظ یا معنی صحیح را آموزش دهید. اگر از انجام تکالیف خسته شده اند، به آن ها اصرار نکنید و برای انجام کامل، تایمی را به او استراحت دهید.

تکرار و تمرین بسیار در آموزش و تدریس کودکان حائز اهمیت است. هر لغت جدید یا عبارتی را که کودک یاد می گیرد با او تکرار کنید یا برای مثال از کودک بخواهید حرکاتی که خودش یا شما انجام می دهید را توصیف کند و بگوید به زبان انگلیسی چه معنی دارد و چگونه تلفظ می شود.

برای هر آموزش، زمان و تایم مشخص داشته باشید؛ حتی اگر کلاس خیلی هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد و در آن زمان مشخص کودک را جذب درس کنید، مثلا از او بخواهید هر چیزی که یاد گرفته است را برای شما توضیح دهد.

مزایای یادگیری زبان برای کودک

۱) کودکان سریع تر از افراد بالغ لهجه را یاد می گیرند، این در حالی است که یادگیری زبان و فرا گرفتن لهجه برای افراد بالای دوازده سال کار دشوار تری است.

۲) تسلط داشتن به دو زبان، کودک را باهوش تر می کند وسبب می شود تا تمرکز کودک افزایش چشمگیری داشته باشد.

۳) کودک کارهایی مثل تحقیق، پژوهش و جمع آوری اطلاعات را می تواند به سادگی انجام دهد.