فیلم انگلیسی برای تقویت زبان کودک-وبسایت زبان

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان کودک

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی کودکان

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی کودکان -وبسایت زبانشاید در گذشته یادگیری زبان انگلیسی در کودکان به دور از اهمیت محسوب می شد، اما در حال حاضر و در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و سرعت گرفتن عصر ارتباطات زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی بیشتر از هر چیز دیگری میتواند در موفقیت تحصیلی و شغلی او در آینده نقش بسزایی داشته باشد .

شاید به صورت آمیانه از بزرگ تر های خانواده شنیده باشیم که بهترین زمان یادگیری هر چیزی کودکی فرد است و با بالارفتن سن این مسئله نیز دشوارتر خواهد شد . بله کاملا درست است دوران کودکی دوره طلائی زندگی هر فرد محسوب می شود و نیاز است که در باب هر آموزشی که برای فرزندمان مده نظر داریم و آن را لازمه پیشرفت او در آینده اش می دانیم از همان کودکی دست بکار شویم ‌. یکی از این مهارت ها که در دنیای ارتباطات امروز لازمه هر فردی میباشد صحبت کردن و تسلط در زبان انگلیسی است .

چالش های آموزش زبان به کودکان

حال که مخاطب ما برای یادگیری زبان انگلیسی یک کودک میباشد مطمئنا با چالش های بسیاری روبرو خواهیم شد . طبیعتا اگر این آموزش همراه با بازی و سرگرمی و عواملی که موجب جذب او میگردد ؛ باشد نتیجه بخشی موثر تر و زود به هنگام تری را خواهد داشت .

چالش های آموزش زبان به کودکان -وبسایت زبانتاثیر فیلم انگلیسی بر تقویت زبان کودک

 

تاثیر فیلم انگلیسی بر تقویت زبان کودک-وبسایت زبانیکی از عواملی که تاثیر شگرفی در طول یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان دارد نمایش دادن فیلم های انگلیسی برای آن ها میباشد مطمئنا بعد از گذشت مدتی از بکارگیری این روش شاهد پیشرفت چشمگیر او در این مسیر خواهیم بود . البته در انتخاب نوع این فیلم ها باید با دقت و ملاحظه عمل کرد زیرا همانطور که گفتیم مخاطب ما یک کودک میباشد و باید فیلم مورد نظرمان از جذابیت کافی برای او برخوردار باشد در غیر اینصورت تماشای آن توسط او فقط اتلاف وقت خواهد بود .

 

انتخاب فیلم انگلیسی بر اساس رده سنی و علایق کودک

فیلم های انگلیسی باید مطابق با علایق کودکان انتخاب شود و همینطور مناسب یا سن او …

برای مثال بعضی از کارتن ها هستند که به صورت فیلم های سینمایی باز ساخت شده اند و شخصیت مورد علاقه کودک در آن شکل حقیقی تری پیدا کرده است و این مسئله موجب میگردد که کودک با میل و رغبت بیشتری جریان را دنبال کند .

در این حالت او سعی دارد تا جملات را به خوبی گوش دهد و متوجه معنا و مفهوم آنان شود ؛ ناگفته نماند که قسمت زیادی از این جملات را به ذهن می سپارد.

البته در کوکان یا سن کمتر تاثیرات کارتن ها چند برابر خواهد بود و گاهی به هیچ وجه نباید تصمیم به تهیه فیلم های انگلیسی برای آنان گرفت .

 

 

 

یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چه مزیت هایی را دنبال دارد

رشد مغز :

طبق تحقیقات و بررسی های بسیار متعددی که بر روی پروسه یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان صورت گرفته است نشان دهنده این موضوع میباشد که یادگرفتن زبان دوم در سنین پایین کودکی موجب رشد مغز و افزایش تمرکز او میگردد . زمانی که آموزش زبان انگلیسی در دوران کودکی صورت گیرد موجب میشود کودک به دنبال کاربرد آن در شرایط متعدد باشد که این مسئله موجب بازی ذهنی در او میگردد و افزایش تمرکز و بالا رفتن دقت در او را به دنبال دارد .

افزایش خلاقیت :

کودکی که علاوه بر زبان مادری زبان دیگری یا فرا می گیرید، نسبت به کودکان تک زبانه الگوهای ارتباطی بیشتری را در اختیار دارند که این مسئله موجب شکوفایی و خلاقیت در نوع رفتارشان با پدیده های اطراف میگردد.

پیشرفت وضعیت تحصیلی :

بررسی های بسیاری در روند تحصیلی کودکان دو زبانه انجام شده است که حاکی بر آن است علاوه بر تمام موادی که بالا ذکر شد کودک در فرآگیری دروس تحصیلی اش نیز عملکردی بهتری نسبت به سایرین دارد .

افزایش قدرت تفکر در حل مسائل گوناگون :

جالب است بدانید افرادی که در سن کودکی دو زبانه یا چند زبانه شده اند ؛ در بزرگسالی راحت تر از افراد تک زبانه می توانند در برخورد با مسائل و مشکلات زندگی رفتار انعطاف پذیرتر و قدرت قیاس بهتری داشته باشند .

یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چه مزیت هایی را دنبال دارد -وبسایت زبانسخن پایانی

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در ابتدا مسیر شاید قدری دشوار و چالش برانگیز باشد ولی کافیست که علاقه آن ها نسبت به آن برانگیخته شود ؛ در این صورت دیگر نگرانی از بابت ادامه مسیر نخواهیم داشت.

یکی از مواردی که علاوه پیشرفت در یادگیری زبان کودک این مسیر را نیز برای او جذاب و متنوع میسازد تماشای فیلم های مورد علاقه اش به زبان انگلیسی می باشد .