کدام روش برای آموزش زبان به کودکان موثر تر است

کدام روش برای آموزش زبان به کودکان موثر تر است

شاید شما هم به این فکر کرده باشید که کودکان تان را از سنین پایین‌ تر برای یادگیری زبان انگلیسی بفرستید؛ ما در این مقاله قصد داریم درباره کدام روش برای آموزش زبان به کودکان موثر تر است؟ مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. مطمئنا می خواهید بدانید که چگونه باید این کار را انجام دهید.

یکی از بهترین و مهم ترین مسئله این است که شما خودتان مشتاق باشید و فرزندان را تشویق به این کار کنید. اشتیاق شما باعث می شود کودکتان علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی باشد. شما حتماً نباید سطح زبان انگلیسی تا بالا باشد کمک و کودکتان پیشرفت را در خودتان می بینید، همان طور که می دانید این آموزش برای کودکان می تواند کمی مشکل ساز باشد اما خوب می دانید که کودکان ذهنشان خلوت تر از بزرگسالان است در نتیجه می توانند زودتر آن را یاد بگیرند.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان مانند هر چیز دیگری باید داشته باشد به نظر ما بهتر است جلسات آموزش را کوتاه و مفید قرار دهید برای مثال برای کودکان خردسال ۱۵ دقیقه در روز کافی است همچنین تمرکز بیشتر می شود.

اگر زمان آموزش شما طولانی شد می توانید محیط را جذاب تر کنیم تا کودک تا اذیت نشود اگر خانه بزرگی دارید می توانید یک گوشه آن را به زبان انگلیسی تخصص دهید به طوری که کتاب ها و بازی ها آموزشی را در آنجا قرار دهید زیرا تکرار ضروری است کودکان باید بارها و بارها کلمات را بشنوند تا خودشان بتوانند آن ها را بیان کنند.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکانچرا در سنین کودکی باید زبان انگلیسی را به آن ها یاد داد؟

همان طور که می دانید امروزه بیش از یک میلیارد نفر در حال صحبت کردن با زبان انگلیسی هستند و کل جهان دسترسی به زبان انگلیسی دارند پس از این زبان دارای طیف گسترده ای از فرهنگ در تمامی نقاط کره زمین می باشد. اکنون که تصمیم گرفته اید به کودکتان زبان انگلیسی یاد بدهید بهترین زمان است؛ چون با این کار ذهن او را ورزش می دهید زیرا او را به چالش دعوت می ‌کنید.

زبان انگلیسی ترکیبی از زبان‌های آلمانی، لاتین و فرانسه می باشد مهم نیست فرزند شما چند سال دارد مهم این است که از هر سنی که این کار را آغاز می کنید ذهن او را پرورش می دهید.

بسیاری از جمعیت کشور تا ورود به دبیرستان یادگیری زبان انگلیسی را جدی نمی دانند و در دوره دبیرستان تازه زبان انگلیسی یاد می گیرند اما چه اتفاقاتی که افتاده است این سن برای شروع یادگیری زبان مناسب نیست؛ زیرا بسیاری از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان سنین پایین است البته این به این معنی نیست که کسانی که سنشان بالا از دیگر نمی تواند زبان را یاد بگیرند، منظور ما از این موارد این است که هرچه زودتر آموزش زبان را برای فرزندان آغاز کنید همان قبل یادگیری عمیق تر و نتیجه دارتر می شود.

همچنین کسانی که زبان انگلیسی را از سنین کودکی آغاز می‌ کنند می توانند در سنین بالا به صورت روان انگلیسی صحبت کنند زیرا تسلط بیشتری بر مطالب دارند اگر شما تنها در سنین کودکی به یادگیری زبان تشویق کنید آن ها در سنین بزرگ تر می توانند کلمات را صحیح تلفظ کنند مانند افراد بومی پس شما این کار را انجام بدهید.

همان طور که می دانید کودکان کنجکاوند و از یاد گرفتن تمامی مسائل لذت می ‌برند چون سن شان پایین است برایشان اهمیت ندارد موضوعی که یاد داده می شود چه تاثیری دارد، آن ها مستقیم به موضوع  می پردازند و یاد گرفتن آن خوشحال می شوند. کودکان بدون داشتن هیچ نوع ترسی هر اتفاقی که در شان هستند امتحان می کنند و به درست یا نادرست بودن آن اهمیت نمی دهند.

اگر شما موضوع یادگیری زبان را با کودکتان در میان بگذارید آن ها فارغ از اینکه ممکن است نظرشان اشتباه درست باشد به سرعت آن را یاد می گیرند خودشان را مشتاق کلاس ‌های زبان انگلیسی قرار می دهند و همچنین چون می‌خواهند واکنش والدینشان را ببینند با کلماتی که یاد گرفتند جمله سازی می کنند.

نکات مهم در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی به کودکان

اگر قصد دارید به کودکتان زبان انگلیسی یاد بدهید باید بدانید که نکاتی وجود دارد که شما باید آنها را رعایت کنید این نکات شامل: زبان انگلیسی را به خانه بیاورید به طوری که کارتون های انگلیسی و یا آهنگ انگلیسی بگذارید فرزندتان گوش بدهد تا یادگیری برای آن راحت تر شود، سعی کنید آموزش به همراه بازی و خنده پیش ببرید در این صورت فرزندتان از یادگیری زده نمی شود، مراحل یادگیری فرزندتان و دنبال کنید، همچنین توجه داشته باشید که فرزند خیلی فشار نیاورید زیرا اگر فشار زیادی به فرزندتان وارد شود موجب می شود او استرس بگیرد و همین کار تاثیر منفی در یادگیری او می گذارد، توجه داشته باشید که کودکان خیلی سریع خسته می شوند پس شما آنها در این زمان مجبور نکنید تکالیفشان را انجام دهند و نکته آخر این است که با آنها در زمان یادگیری با مهربانی برخورد کنید.

نکات مهم در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی به کودکان