یادگیری زبان انگلیسی با سریال person of interest

یادگیری زبان انگلیسی با سریال person of interest

مشخصات سریال Person Of Interest

داستان سریال مظنون

این سریال توسط آقای جاناتان نولان ساخته شده که یک نویسنده، تهیه کننده، و کارگردان انگلیسی آمریکایی هست و در سال 1976 در لندن پایتخت انگلیس متولد شده. سریال مظنون یکی از بر جسته ترین کارهای جاناتان نولان هست که برای شبکه سی بی اس آمریکا تولید شد. اما این تنها سریالی نیست که توسط جاناتان نولان تولید شده. جاناتان نولان در تولید سری تلویزیونی Westworld هم نقش فعالی داشته که از سال 2016 تا حالا در شبکه معروف تلویزیونی اچ بی او آمریکا در حال پخش هست. جالبه بدونید که جاناتان نولان برادر کریستوفر نولان هست و با جان نولان هم رابطه خویشاوندی نزدیکی داره. ایما توماس هم از نزدیکان جاناتان نولان محسوب میشه که همسر کریستوفر نولان برادر جاناتان و از تهیه کننده های انگلیسی موفق در عرصه سینما و خالق محصولات متعدد سینمایی مثل بت من (Bat Man)  همینطور فیلم بین ستاره ای (INTERSTELLAR) هست. حال که با خالق سریال مظنون و سابقه خانوادگی اون بیشتر آشنا شدید، برای این که شما را با فضای حاکم بر سریال مظنون آشنا کنیم، شما را به آغاز فصل اول می بریم. شما در فصل اول این سریال و قبل از شروع داستان، جملات زیر رو خواهید شنید که توسط هارولد فینچ گفته شده اند:

خلاصه فیلم

“همه شما تحت نظر هستید. حکومت دارای یک سیستم سری است: یک ماشین که همه ساعات شبانه روز شما را تحت نظر دارد. من از این حقیقت آگاه هستم، زیرا من ماشینی را ابداع کرده ام که مرا از این حقیقت آگاه کرده است. من این ماشین را برای شناسایی عملیات تروریستی ساختم، اما او قادر است تا همه چیز را ببیند و لغزش ها و جرایم مردم عادی را نیز می بیند. هر چیزی را که دولت غیر عادی تشخیص دهد توسط این ماشین قابل تشخیص است. اما آن ها (دولتمردان) کاری نمی کنند. برای همین خودم تصمیم گرفتم تا کاری بکنم و برای این کار به کمک شخصی دیگر نیاز داشتم. کسی که توان مداخله و ممانعت از وقوع جرم را داشته باشد. اما به دلیل این که دولت به دنبال مان بود، مخفیانه کار کردیم. برای همین هم شما هرگز ما را نخواهید یافت. اما قربانی ها و مجرمان بدانند  که ما آن ها را خواهیم یافت.”  

به طور حتم اگر شما علاقه مند به فیلم های جنایی و علمی باشید، مشاهده این سریال برای شما فرصت خوبی هست تا هم خودتون رو سرگرم کنید و هم به ارتقای مهارت های دو گانه شنیداری و گفتاری خودتون در زبان انگلیسی کمک کنید. 

ویدیو های سریال مظنون

دلیل انتخاب سریال مظنون برای یادگیری زبان انگلیسی

دلیل انتخاب Toy Story 4 برای یادگیری زبان انگلیسی

به منظور انتخاب بهترین سریال برای یادگیری زبان انگلیسی ، سریال های محبوب و پرمخاطب زیر را بررسی کردیم:
Game of thrones.1
Breaking bad.2
Prison break.3
Lost.4
Person of interest.5
Arrow.6
Friends.7
The big bang theory.8
The walking dead.9
House of cards.10

با اعمال معیارهایی جهت ارزیابی این سریال ها و اهمیتی که هر کدام از جنبه های مورد بررسی دارا بودند، به این نتیجه رسیدیم که سریال مظنون (person of interest) امتیاز بالاتری به نسبت دیگر سریال ها بدست می آورد و این سریال دوست داشتنی جهت دوره آموزشی یادگیری زبان انگلیسی با سریال مورد بررسی قرار گرفت.
موارد روبرو معیارهایی هستند که برای بررسی سریال ها در نظر گرفته‌ایم :

بار آموزشی و تنوع لغات و اصطلاحات رسمی و غیر رسمی

سادگی مکالمات در عین کاربردی بودن (انگلیسی واقعی)

 جذابیت موضوع

فراگیری افراد هدف آموزش زبان (همه پسند بودن)

سرعت مکالمات

محبوب و پر مخاطب بودن

امتیاز و کیفیت ساخت  بالا

لهجه قابل فهم (آمریکایی) 

مسائل و اشکالات  فرهنگی

اصطلاحات سریال مظنون

همانطور که می بینید در این جملات عبارت gonna که یکی از کلمات پر استفاده زبان انگلیسی هست و در زبان محاوره ای کاربرد داره دیده می شه. کلمه gonna از لحاظ گرامری باید going باشد که بسیاری از امریکایی ها در زبان محاوره ای از این کلمه به جای تلفظ درست گرامری استفاده می کنند. نکته دیگه پرواز به پکن یا همان Beijing هست که نشان از فرامرزی بودن سریال مظنون داره. diplomatic cover و gather intel در این جملات بیشتر استفاده های اطلاعاتی داره که با مشاهده سریال های پلیسی و فیلم های امنیتی با معنی اون ها به خوبی آشنا میشید. آشنایی با این اصطلاحات برای کسانی که در مراحل اولیه یادگیری زبان انگلیسی هستند ضرورت چندانی نداره و به نظر ما توجه به نکات گرامری ساده و جملات ساده تر در زمان مشاهده فیلم کفایت می کند. 

you’re gonna fly into Beijing

Diplomatic cover, two weeks to gather intel, then you’re going in

The laptop has to be handled

ترجمه بخش هایی از این جملات: “با احتیاط تمام و بدون تلفن یا هر گونه ابزار ارتباطی این نرم افزار می تونه هر شبکه ارتباطی مرتبط با بیرون رو رصد کنه.”

کلماتی مثل large deposits و off shore account که به معنای پس انداز بزرگ و حساب خارجی هست می تونه برای کسانی که خواهان یادگیری اصطلاحات مالی و اقتصادی هستند مفید باشه. حتی این که به جای کلماتی مانند big باید در ترکیب با کلمه deposit از کلمه large استفاده میشه خودش یک نکته هست. این که off shore account به جای foreign account استفاده بشه هم خودش نکته دیگه ای هست. همه این نکات در مجموع با گوش دادن به بخش های مختلف هر فیلمی می تونه درک بهتری از معنی تک تک کلمات و هم چنین نحوه ترکیب کلمات در زبان انگلیسی ایجاد کنه. 

with extreme caution,”

so no phones.

No network devices of any kind.

This software will exploit

any open communication channel.”

After you secure the package,”

We’ve intercepted unauthorized communications”

“a go-between

for Hezbollah.

Large deposits

into an off-shore account.”  

سریال مظنون  با توجه به تعداد زیاد قسمت هایی که داره می تونه یکی از بهترین سریال ها برای افرادی باشه که خواهان یادگیری زبان انگلیسی به طور جامع هستند. از نظر ما به خصوص برای کسانی که در رده های سنی بالاتر قرار دارند و آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارند، مشاهده سریال مظنون بسیار مفید هست و برای همین در وقت های آزاد دیدن این سریال ، به عنوان یکی از بهترین راه ها برای تقویت لیسنینگ توصیه میشه. حتما میدونید که تماشای فیلم و سریال به تنهایی باعث تقویت زبان انگلیسی شما نمیشه و نیاز هست که روش صحیح تماشای فیلم رو یاد بگیرید. ما برای اینکه شما همراه با لذت به یادگیری زبان انگلیسی با سریال بپردازید، آموزش صحیح یادگیری زبان انگلیسی با فیلم رو برای شما تهیه کردیم.

سریال های دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید