سبد خرید 0

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چه روشی است؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چه روشی است؟

در این مقاله به معرفی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم. همچنین مزیت ها و برتری های این روش نسبت به سایر روش ها را نیز ارزیابی خواهیم کرد.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

باید گفت که روش های سنتی آموزش زبان انگلیسی از بهره وری و کارآمدی کافی برخوردار نیستند. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی شیوه ای است که در آن فرد به طور مستقیم در معرض مواجهه با مکالمات روزمره قرار گیرد. به همین دلیل شیوه یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم در حال حاضر مورد توجه گسترده قرار گرفته است. در ادامه به شرح شماری از مزایای این روش می پردازیم.

 

مزایای یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم

1- صرفه جویی در هزینه و زمان: در این روش، یادگیری زبان انگلیسی در خانه رایگان صورت می پذیرد. شما نیازی به صرف هیچ نوع هزینه ای نخواهید داشت و وقت و انرژیتان نیز برای حاضر شدن در آموزشگاه زبان هدر نمی رود. در آرامش کامل و با خیالی آسوده در خانه و پشت لپتاپ یا تلویزیون می نشینید و فیلم تماشا می کنید.

تماشای فیلم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

تماشای فیلم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

– افزایش بازدهی و بهره وری آموزش: تماشای فیلم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی است. دلیل این امر آن است که مهارت زبان اساسا از طریق شنیدن آموخته می شود. همانطور که هر کودکی زبان مادری خود را تنها از طریق شنیدن به سادگی و بدون صرف هیچ گونه تلاشی می آموزد، زبان دوم نیز می تواند به همین طریق آموخته شود. شما در سیر تماشای فیلم بارها و بارها با جملات و قالب های آماده زبانی روبرو می شوید. به زودی این قالب ها ملکه ذهن شما خواهند شد. بدون اینکه نیاز باشد گرامر یا لغت را به طور جداگانه فرا بگیرید، شکل استفاده از آنها در یک جمله را با شنیدن چندین باره آن جمله فرا خواهید گرفت. این همان شیوه ای است که ما زبان مادری خود را آموخته ایم.

3- فراگیری تلفظ: یکی دیگر از دلایلی که باعث شده تماشای فیلم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی باشد امکان یادگیری ساده تلفظ لغات است. همانطور که می دانید در زبان انگلیسی برعکس فارسی شکل نوشتاری کلمات با شکل تلفظ آنها تفاوت های گسترده ای دارد. تماشای فیلم به شما امکان می دهد پیش از مواجهه با شکل نوشتاری لغات جدیدی که پیش از این با آنها روبرو نشده بودید، ابتدا و به طور مستقیم با تلفظ آنها آشنا شوید. می توانید تلفظ لغات تازه را بارها و بارها بازپخش کنید تا کاملا به آنها مسلط شوید.

4- آشنایی با لهجه های گوناگون: یکی دیگر از امکاناتی که یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم در اختیار شما قرار می دهد مواجهه با لهجه های مختلف است. این مورد برای کسانی که قصد سفر به یک کشور انگلیسی زبان برای تحصیل یا مهاجرت را دارند بسیار حائز اهمیت است. همانطور که می دانید لهجه آمریکایی، استرالیایی، انگلیسی، اسکاتلندی و ایرلندی تفاوت های چشمگیری با یکدیگر دارند. حتی لهجه مردم شهرهای مختلف انگلیس نیز با هم متفاوت است. تماشای فیلم به شما امکان می دهد با این لهجه های مختلف روبرو شوید و سعی کنید آموختن لهجه کشور مقصد خود را در اولویت قرار دهید. خوشبختانه برای هر لهجه ای فیلم های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

5- آشنایی با زبان و اصطلاحات عامیانه: شکل محاوره ای زبان تفاوت های عمده ای با شکل رسمی آن دارد. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی شیوه ای است که شکل مکالمات روزمره را به شما آموزش دهد. فرض کنید برای ادامه تحصیل به کشور آمریکا رفته اید. جایی که همه به شکل محاوره ای و گفتاری صحبت می کنند. اگر شکل و حالت زبانی شما رسمی و کتابی باشد غریبه جلوه خواهید کرد. تماشای فیلم این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که با صورت راحت و رایج زبان کشور مقصد خود آشنا شوید.

6- آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی: یکی از مهمترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم این است که علاوه بر زبان، شما را با سایر جنبه ها نیز آشنا می سازد. این یک موقعیت ایده آل برای کسانی است که قصد مهاجرت دارند. شما می توانید پیش از به انجام رسیدن امر، از طریق فیلم ها و سریال ها با فرهنگ و سبک زندگی مردم کشور مقصد خود آشنا شوید.

7- هم آموزش هم تفریح: ممکن است شما هم مثل بسیاری از افراد حوصله آموزش های خشک و کسالت بار را نداشته باشید. علاوه بر این ممکن است اوقات فراغت اندکی در طول روز داشته باشید و دلتان نخواهد همین زمان اندک را نیز صرف یادگیری زبان کنید. تماشای فیلم روشی است که می تواند آموزش و تفریح را توامان در اختیار شما قرار دهد. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود این روش بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی باشد همین امکان لذت بردن از پروسه آموزش است. وقتی لذت می برید بهتر نیز خواهید آموخت. هم از اوقات فراغت خود برای تفریح کردن بهره می برید و هم زبان می آموزید.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

یادگیری زبان انگلیسی در خانه برای کودکان

همانطور که گفتیم شیوه یادگیری زبان برای یک کودک بسیار ساده است: او می شنود و یاد می گیرد. سال های ابتدایی زندگی بهترین زمان برای آموختن مهارت های مربوط به نیم کره چپ مغز از جمله زبان و موسیقی است. یک کودک بسیار راحت تر از یک فرد بالغ می تواند زبان دوم بیاموزد. علاوه بر این استقبال کودکان از این روش نیز قابل مقایسه با دیگر روش ها نیست. کودک شما احتمالا از رفتن به آموزشگاه زبان لذتی نخواهد برد. اما از تماشای یک انیمیشن لذت خواهد برد. نکته حائز اهمیت دیگر این است که کودک مجبور نیست برای آموزش زبان از خانه خارج شود. بدین ترتیب آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد برای او با لذت و علاقه به انجام خواهد رسید.

بگذارید کودکتان انگلیسی را بشنود و جملات و واژگان وارد سیستم شناختی مغزش شوند. خواهید دید که او همانگونه که فارسی را بدون هیچ زحمتی فرا گرفته است انگلیسی را نیز فرا خواهد گرفت. بدون شک با کمک شما.

 

 

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28510