سبد خرید 0

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

در این مقاله تلاش خواهیم کرد بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و دلایل برتری این روش نسبت به سایر روش ها را به شما معرفی کنیم.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

متدهای مختلف و متنوعی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. معمول ترین روش رجوع به آموزشگاه زبان است که عده ای نیز همین راه برای آموزش زبان انتخاب می کنند. اما آیا این روش بهترین روش آموزش زبان انگلیسی است؟ حقیقت این است که این روش گذشته از هزینه و زمان بسیاری که از شما می گیرد، بازدهی چندان مناسبی نیز در پی ندارد. علاوه بر این، بسیاری از ما حوصله درس و معلم و تکلیف و دردسر اضافی را نداریم. روش دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که نه تنها معایب و هزینه های دیگر روش ها را ندارد، بلکه از حیث نتیجه کار نیز بسیار بهینه و کارآمدتر است.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم است.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه فارسی یاد گرفته اید؟ ساده است: با شنیدن. از بدو تولد گوشتان به هزاران و چه بسا میلیون ها جمله و کلمه فارسی خورده. جملات و کلماتی که مدام تکرار و تکرار شده اند تا بدون هیچ زحمتی ملکه ذهنتان شوند. این الگویی است که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی نیز از آن استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم. این چیزی است که ما پیشنهاد می کنیم. می توانید با خیال راحت و بدون پرداخت هیچ هزینه ای، در خانه و روی کاناپه لم دهید و انگلیسی بیاموزید.

این روش مزایا و برتری های گسترده ای نسبت به سایر روش ها دارد و می توان گفت که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی است. در ادامه برخی از این مزیت ها را بر خواهیم شمرد.

تماشای فیلم بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

مزایای یادگیری انگلیسی از طریق تماشای فیلم

– جمله به جای کلمه: مهمترین مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم این است که شما به طور مستقیم در دل مکالمات روزمره قرار می گیرید. حقیقت این است که ما فارسی را با آموختن کلمات یاد نگرفته ایم. ما از ابتدا قالب های جملات را به شکل آماده وارد ذهن خود کرده ایم. به همین دلیل است که اساسا نیازی به آموختن هیچ گرامر و دستور زبانی هم نداشته ایم. بنابراین در سیر یادگیری زبان انگلیسی نیز وقت خود را با پرداختن به گرامر هدر ندهید. همچنین هرگز به کلمات به شکل جداگانه نیز نپردازید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی این است که مستقیما جملات را ملکه ذهنتان کنید. این امکانی است که از طریق تماشای فیلم به راحتی برای شما فراهم می گردد.

– آموختن آسان تلفظ واژه ها: مزیت دیگر یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم این است که واژه ها مرتبا و به طور مداوم در گوش شما تکرار می شوند. از این طریق به راحتی و بدون صرف هیچ گونه تلاشی با تلفظ درست آنها آشنا می شوید. انگلیسی مثل فارسی نیست که واژه ها همانطور که نوشته شوند تلفظ نیز بشوند. به همین دلیل دست و پنجه نرم کردن با شکل نوشتاری لغات می تواند گمراه کننده باشد. سریع ترین راه یادگیری زبان انگلیسی این است که به جای خواندن بشنوید. خصوصا در رابطه با مساله تلفظ، این روش کار شما را بسیار ساده تر می کند.

– آشنایی با زبان و اصطلاحات عامیانه: واقعیت امر این است که شما نمی خواهید انگلیسی را یاد بگیرید تا نویسنده یا روزنامه نگار شوید. هدف اکثر افراد از یادگیری زبان انگلیسی این است که بتوانند این زبان را حرف بزنند. همانطور که در خصوص زبان فارسی نیز شکل گفتاری و عامیانه زبان تفاوت های عمده ای با شکل رسمی و نوشتاری آن دارد، در خصوص زبان انگلیسی نیز جز این نمی توان گفت. یکی دیگر از مزیت های مهم یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم این است که شما مستقیما شکل و ساختار گویشی و عامیانه زبان را می آموزید. به حالت رسمی حرف زدن در مکالمات روزمره انگلیسی همانقدر عجیب و مسخره است که کسی بخواهد در خانه با اعضای خانواده خود با زبان گوینده خبر حرف بزند.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه رایگان: یکی از اصلی ترین انگیزه هایی که افراد را به سمت یادگیری انگلیسی با تماشای فیلم می کشاند راحتی و بدون دردسر بودن این روش است. شما می توانید از طریق این روش آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد را بدون پرداخت هیچ هزینه ای و در ایده آل ترین و آسوده ترین شکل ممکن به انجام برسانید. روش های دیگر آموزش زبان معمولا وقت و انرژی زیادی را از شما می گیرند. می توانید این انرژی را به یادگیری بهتر زبان اختصاص دهید. زیر کولر لم دهید و فیلم تماشا کنید.

– لذت بردن از فرآیند آموزش: میان این همه دردسر و گرفتاری زندگی، اندک اوقات فراغتی در اختیار شماست. حالا فرض کنید که مجبورید این اندک زمان فراغت را نیز صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید. ناعادلانه و ناامیدکننده است. بهتر نیست یک فیلم سرگرم کننده یا یک سریال کمدی پلی کنید و از زندگی خود لذت ببرید؟ اگر هر دو کار را بتوان به طور همزمان انجام داد چه؟ هم لذت تماشای فیلم و هم مزیت یادگیری زبان انگلیسی. دیگر چه می خواهید؟

مزایای یادگیری انگلیسی از طریق تماشای فیلم - جمله به جای کلمه: مهمترین مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم این است که شما به طور مستقیم در دل مکالمات روزمره قرار می گیرید. حقیقت این است که ما فارسی را با آموختن کلمات یاد نگرفته ایم. ما از ابتدا قالب های جملات را به شکل آماده وارد ذهن خود کرده ایم. به همین دلیل است که اساسا نیازی به آموختن هیچ گرامر و دستور زبانی هم نداشته ایم. بنابراین در سیر یادگیری زبان انگلیسی نیز وقت خود را با پرداختن به گرامر هدر ندهید. همچنین هرگز به کلمات به شکل جداگانه نیز نپردازید. بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی این است که مستقیما جملات را ملکه ذهنتان کنید. این امکانی است که از طریق تماشای فیلم به راحتی برای شما فراهم می گردد. - آموختن آسان تلفظ واژه ها: مزیت دیگر یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم این است که واژه ها مرتبا و به طور مداوم در گوش شما تکرار می شوند. از این طریق به راحتی و بدون صرف هیچ گونه تلاشی با تلفظ درست آنها آشنا می شوید. انگلیسی مثل فارسی نیست که واژه ها همانطور که نوشته شوند تلفظ نیز بشوند. به همین دلیل دست و پنجه نرم کردن با شکل نوشتاری لغات می تواند گمراه کننده باشد. سریع ترین راه یادگیری زبان انگلیسی این است که به جای خواندن بشنوید. خصوصا در رابطه با مساله تلفظ، این روش کار شما را بسیار ساده تر می کند. - آشنایی با زبان و اصطلاحات عامیانه: واقعیت امر این است که شما نمی خواهید انگلیسی را یاد بگیرید تا نویسنده یا روزنامه نگار شوید. هدف اکثر افراد از یادگیری زبان انگلیسی این است که بتوانند این زبان را حرف بزنند. همانطور که در خصوص زبان فارسی نیز شکل گفتاری و عامیانه زبان تفاوت های عمده ای با شکل رسمی و نوشتاری آن دارد، در خصوص زبان انگلیسی نیز جز این نمی توان گفت. یکی دیگر از مزیت های مهم یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم این است که شما مستقیما شکل و ساختار گویشی و عامیانه زبان را می آموزید. به حالت رسمی حرف زدن در مکالمات روزمره انگلیسی همانقدر عجیب و مسخره است که کسی بخواهد در خانه با اعضای خانواده خود با زبان گوینده خبر حرف بزند. - یادگیری زبان انگلیسی در خانه رایگان: یکی از اصلی ترین انگیزه هایی که افراد را به سمت یادگیری انگلیسی با تماشای فیلم می کشاند راحتی و بدون دردسر بودن این روش است. شما می توانید از طریق این روش آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد را بدون پرداخت هیچ هزینه ای و در ایده آل ترین و آسوده ترین شکل ممکن به انجام برسانید. روش های دیگر آموزش زبان معمولا وقت و انرژی زیادی را از شما می گیرند. می توانید این انرژی را به یادگیری بهتر زبان اختصاص دهید. زیر کولر لم دهید و فیلم تماشا کنید. - لذت بردن از فرآیند آموزش: میان این همه دردسر و گرفتاری زندگی، اندک اوقات فراغتی در اختیار شماست. حالا فرض کنید که مجبورید این اندک زمان فراغت را نیز صرف یادگیری زبان انگلیسی کنید. ناعادلانه و ناامیدکننده است. بهتر نیست یک فیلم سرگرم کننده یا یک سریال کمدی پلی کنید و از زندگی خود لذت ببرید؟ اگر هر دو کار را بتوان به طور همزمان انجام داد چه؟ هم لذت تماشای فیلم و هم مزیت یادگیری زبان انگلیسی. دیگر چه می خواهید؟

نکات مهم در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم

فیلم دیدن به قصد یادگیری زبان انگلیسی تفاوت های عمده ای با فیلم دیدن به قصد فیلم دیدن دارد. پیش از هر چیز باید بدانید که هدف اصلی کل پروسه، آموختن زبان است. در نتیجه می بایست به فیلم به چشم یک ابزار آموزشی نگاه کنید.

اولین گام انتخاب یک فیلم یا سریال مناسب است. بهترین و مناسب ترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی فیلم هایی هستند که از واژگان و جملات ساده و روزمره در آنها استفاده می شود. همچنین شکل ادا و تلفظ واژگان نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. در نتیجه لازم است فیلمی را انتخاب کنید که در آن کلمات به وضوح کامل و با لهجه ها و گویش های قابل فهم ادا می شوند.

نکته دیگر شخصی سازی فرآیند آموزش است. به طور مثال اگر قصد سفر به کشور انگلیس برای تحصیل یا مهاجرت را دارید بهتر است فیلم هایی با لهجه بریتیش تماشا کنید. اگر می خواهید به استرالیا بروید تماشای فیلم هایی با لهجه استرالیایی را در اولویت قرار دهید. لازم نیست که خود فیلم حتما استرالیایی باشد. بسیاری از فیلم های آمریکایی وجود دارند که دارای شخصیت هایی با لهجه استرالیایی یا انگلیسی هستند.

قدم بعدی در یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم این است که پروسه انجام این کار را برای حصول نتایج بهتر به خوبی مدیریت کنید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. می توانید با رجوع به مقالات آموزشی وبسایت ما با بهترین روش ها و تکنیک های یادگیری زبان انگلیسی با فیلم آشنا شوید.

 

 

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28503