سبد خرید 0

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشه؟

 

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشه؟

پرسشی که علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی همواره با آن روبرو هستند این است این فرآیند چقدر زمان میبره؟ بذارید یک مثالی برای شما بزنم تا مطلب خیلی ساده جا بیافته. چون یادگیری زبان کاری ذهنی هست کمی شاید فهم موضوع ملموس نباشه، اما آشپزی کار عملی هست.

فرض کنید میخواید آشپزی یادبگیرید. از سر آشپز که سالها تجربه داره میپرسید که من هم میخوام آشپزی کنم، چقدر زمان میبره؟ اون حتما چند تا سوال میپرسه.

  • اصلا کلا غذا پختی؟ یا تازه میخوای یاد بگیری؟ اگه پختی، روی چه غذا هایی قبلا کار کردی ؟
  • برای چی میخوای آشپزی رو یاد بگیری؟ آیا میخوای رستوران بزنی؟ قنادی تاسیس کنی؟ تو مسابقه آشپزی داخلی یا خارجی شرکت کنی؟ یا اینکه فقط بتونی کار خودت رو راه بندازی؟
  • تو چه زمینه ای میخوای آشپزی رو یاد بگیری؟ طبخ غذا ایرانی یا خارجی؟ اگه خارجی برای کدوم کشور؟ (چون سبک و نوع پخت و مواد مصرفی معمول اون کشور ها متفاوت هستن) آشپزی مخصوص کیک و شیرینی یا دسر رو میخوای یاد بگیری؟
  • کلا چقدر میخوای آشپزی کنی؟ سالی ماهی یه بار، یا نه هر روز میخوای تمرین کنی؟

اگه شما بودید عزیزی که میخواست آشپزی یادبگیره رو چطور راهنمایی میکردید؟ الان فکر کنم متوجه شدید که چی میخواستم بگم و چه منظوری داشتم.

یادگیری زبان انگلیسی هم یک مهارت هست مثل آشپزی یا رانندگی،برای راهنمایی بهتر باید یک سری موارد رو دونست تا فرد بتونه مسیر درستی رو طی کنه و سریع تر به منطقه مطلوبش برسه. چون مثلا من خیلی از عزیزان رو دیدم که از جاهای مختلف فقط یک اسم شنیدن که میگن میخوام تافل بگیرم. اما هیچ شناختی از این ندارن که نحوه زمان گذاشتن و یادگیری شخصی که برای مکالمه میخواد زبان یاد بگیره با شخصی که میخواد تافل آزمون بده تفاوت داره.

خب خیلی از عزیزان شاید این سوال براشون پیش بیاد که من الان چیکار کنم؟ جزو چه دسته ای هستم؟ خیلی از عزیزانی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری هستن میخوان به طور کلی کارشون رو راه بندازن، بتونن نیازهاشون رو مطرح کنن و متوجه هم بشن که فرد مقابل چی داره میگه؟ غیر از اینه؟

حالا نکته مهم اینه که عزیزی بخواد در همون حدی که گفته شد یاد بگیره، روشی چه استفاده میکنه خیلی مهمه. خیلی تفاوت هست بین اینکه شما با روشهای قدیمی و پشت میز نشتن و کتاب آموزشگاه های زبان که حداقل 4 سال طول میکشه اون دوره آموزشی رو تموم کنید، با روشی که ما استفاده میکنیم. اگه من بگم از سطح صفر زبان به نقطه ای که بالا اشاره کردم برسید، نهایت شش ماه زمان نیاز هست چی میگید؟

بعضی از عزیزان هم نیاز فوری به آموزش سریع زبان انگلیسی برای سفر یا مهارجرت دارند. آنها می بایست در طی زمان کوتاهی به سطح تسلط نسبی از زبان برسند تا در کشور مقصد یا نیازشون با مشکل مواجه نشوند. افراد دیگری نیز هستند که حوصله یا رغبتی به پروسه های طولانی آموزشی ندارند. چندان غیر منطقی هم نیست که فردی نخواهد چند سال از عمر خود را صرف یادگیری زبان انگلیسی کند.

در این مقاله تلاش خواهیم کرد به معرفی روشی بپردازیم که از طریق آن آموزش سریع زبان انگلیسی ممکن خواهد بود.

یادگیری زبان انگلیسی

 

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

تا به حال به این فکر کرده اید که آدم ها چطور زبان مادری خود را فرا می گیرند؟ همه ما این را می دانیم. کودکان زبان مادری خود را تنها از طریق شنیدن آن می آموزند. زبان شناسان معتقدند که مغز انسان کلمات و جمله ها را به شکل صوت و آوا و به حالت شنیداری آن وارد سیستم شناختی خود می کند. در واقع ما زبان را به هیچ عنوان به مثابه یک علم فرا نمی گیریم. زبان صرفا یک مهارت ذهنی برای ماست. هیچ کودکی به قواعد و گرامر زبان مادری خود نمی اندیشد. او تنها جملات را می شنود و ساختار آنها خود به خود ملکه ذهن او می شوند.

با این توضیح کوتاه باید دانسته باشید که در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی توجه به گرامر و دستور زبان وقت تلف کردن است. شما تنها نیاز دارید که بارها و بارها در معرض مواجهه با آوای شنیداری زبان قرار بگیرید. به این ترتیب و با صرف اندکی تلاش و تمرکز خواهید توانست در سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی را به سرانجام برسانید.

خوشبختانه در دنیای امروز حجم عظیمی از فیلم های انگلیسی زبان وجود دارند که می توانید با تماشای آنها شرایط زندگی در یک کشور انگلیسی زبان را شبیه سازی کنید. این روش، یعنی یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم حتی کارآمدتر و بهینه تر از آموختن زبان از طریق زندگی در یک کشور انگلیسی زبان است. چرا که فرآیند تماشای فیلم را می توان به منظور حصول نتایج بهتر آموزشی مدیریت و راهبری کرد. اما مکالمات جاری در زندگی روزمره را نمی توان کنترل و مدیریت نمود.

[user_id]توجه کنید که شما قرار نیست پروفسور زبان انگلیسی شوید. هدف اولیه شما یادگیری مکالمه انگلیسی در کوتاه ترین زمان است. در نتیجه در ابتدا می بایست پرکاربردترین جملات و کلماتی که به طور فراوان در مکالمات روزمره مورد استفاده قرار می گیرند را فرا بگیرید و در قدم بعد با رجوع به فیلم ها و سریال هایی که حجم اعظم دیالوگ های آنها را مکالمات روزمره تشکیل می دهد به سرعت و به بهترین نحو ممکن به این منبع با ارزش جملات پرکاربرد دسترسی پیدا کنید.

 

آموزش سریع انگلیسی

مزایای آموزش انگلیسی با فیلم

مهمترین مزیت یادگیری زبان انگلیسی با فیلم همانطور که گفتیم سرعت فوق العاده بالای این شیوه آموزشی است. در این روش وقت شما صرف مراجعه به آموزشگاه و حضور در کلاس نمی شود. همچنین زمانتان را برای یادگیری گرامر و دستور زبان نیز هدر نمی دهید. علاوه بر اینها، به جهت بهره وری بالای این روش نتایج مثبت آن به سرعت در فرد زبان آموز مشاهده خواهد شد.

مزیت دیگر این روش این است که آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد تحت کنترل و مدیریت خود فرد قرار دارد. بی تردید شما بیش از هر شخص دیگر نسبت به استعدادها، ترجیحات و علایق خود شناخت دارید. به طور خلاصه خودتان را بهتر می شناسید و بهتر می دانید که چگونه می توانید بهترین خروجی را از پروسه آموزشی خود دریافت نمایید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم همچنین به دلیل جذاب بودن و سرگرم کننده بودن نسبت به دیگر روش ها حائز مزیت می باشد. می توانید یک سریال کمدی مثل فرندز یا بیگ بنگ تئوری پلی کنید و هم سرگرم شوید، هم بخندید و هم زبان بیاموزید. این مزیت به خصوص در رابطه با کودکان از اهمیت فراوانی برخوردار است. چرا که آنها ممکن است تمایل و رغبتی به روش های خشک آموزشی نشان ندهند. اما کافیست برای آنها یک انیمیشن پخش کنید تا با لذت در دل فرآیند یادگیری زبان قرار گیرند.

آشنایی با تلفظ بومی واژه ها نیز دیگر مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم است. آیا قصد سفر به یک کشور انگلیسی زبان به قصد تفریح، تحصیل یا مهاجرت را دارید؟ به کجا؟ آمریکا؟ کانادا؟ انگلیس؟ استرالیا؟ اسکاتلند؟ لهجه مردم هر کدام از این کشورها با دیگری متفاوت است. از طریق تماشای فیلم ها می توانید با این لهجه ها و شکل خاص تلفظ یک واژه در آن لهجه آشنا شوید. همچنین دیگر نیازی نخواهید داشت که مدام به دیکشنری های صوتی یا وبسایت های مختلف برای آشنایی با تلفظ لغات مراجعه کنید.

آموزش انگلیسی با فیلم

بهترین دوره مکالمه زبان انگلیسی

می توانید با رجوع به وبسایت ما در دوره مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنید.  ما در این دوره های آموزشی با رویکرد مدرن و نوآورانه به آموزش سریع مکالمه انگلیسی پرداخته ایم . هدف این دوره های آموزشی این است که به جای گرامر و همچنین آموزش کلمات به طور صرف، جمله ها و قالب های پرکاربرد زبانی آموزش داده شود. ما به تجربه دریافته ایم که این رویکرد آموزشی اثربخش تر است و سریع تر نیز به نتیجه می رسد. شما نباید واژه ها را به طور جداگانه به خاطر بسپارید. بلکه باید آنها را در جمله به کار بگیرید. از این طریق به راحتی خواهید توانست جملات بعدی و بعدی را نیز بسازید و استفاده کنید. محوریت این دوره ها با یک فیلم یا سریال بخصوص است و کار از طریق مکالمات موجود در آن فیلم و سریال ها پیش می رود و همچنین داستانهای کوتاه و جذاب و نیز از کتابهای انگیزشی و موفقیت هم نکاتی برای زندگی خودمون  استفاده میکنیم و هم یادگیری زبان انگلیسی رو با اونها داریم.

چنانچه هرگونه سوالی در خصوص این دوره های آموزشی و یا به طور کلی روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال دارید می توانید در قالب کامنت مطرح نمایید. ما در اسرع وقت پاسخگوی پرسش های شما خواهیم بود.

 

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28604