سبد خرید 0

چگونگی یادگیری زبان انگلیسی در خانه

چگونگی یادگیری زبان انگلیسی در خانه

بسیاری از افراد وقت یا حوصله مراجعه به آموزشگاه زبان و شرکت در کلاس ها را ندارند. این امر گذشته از هزینه هایی که در پی دارد خستگی زیادی را نیز به فرد تحمیل می کند و انرژی و زمان زیادی را از او می گیرد. ممکن است شما هم به جستجوی روش های یادگیری زبان انگلیسی در خانه پرداخته باشید. این روش ها آسان تر و کم دردسرتر از شیوه های آموزشی سنتی هستند. اما آیا از کارآمدی و اثربخشی لازم برخوردارند؟

یادگیری زبان انگلیسی

آموزش زبان با فیلم

بسیاری از متدهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه معرفی شده اند بازدهی پایینی دارند. وجود ضعف های ساختاری بسیار در این شیوه های آموزشی و نامناسب بودن این روش ها برای سطح زبانی بسیاری از افراد باعث شده است تا نتیجه مثبتی از این متدهای آموزشی حاصل نشود.

در این بین روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال توانسته است راهش را از سایر روش های خانگی آموزش زبان جدا کند. اثربخشی و بازدهی فوق العاده این شیوه آموزشی باعث شده است تا بسیاری از افراد به جای مراجعه به آموزشگاه و یا پیگیری روش هایی نظیر استفاده از جزوه های آموزشی و یا درسگفتارهای صوتی رو به استفاده از این متد آموزش زبان بیاورند. در ادامه می خواهیم به بررسی این روش یادگیری زبان انگلیسی و معرفی مزایای آن بپردازیم.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی بسیار حائز اهمیت است. شاید بتوان گفت مهمترین مزیت این شیوه آموزشی جذاب بودن و لذتبخش بودن آن است. افراد معمولا از سر اجبار به آموزشگاه های زبان می روند و لذتی از این کار نمی برند. یادگیری زبان برای آنها نوعی وظیفه است که می بایست با مشقت آن را به انجام برسانند. اما فیلم دیدن چیزی است که تقریبا همه به آن علاقه دارند. وقتی قرار باشد به جای تحمل دردسرهای کلاس زبان در خانه بنشینید و سریال مورد علاقه خود را تماشا کنید بدون شک بازدهی بیشتری نیز از فرآیند آموزشی به دست خواهید آورد. شور و شوق و انگیزه زبان آموز در این روش مهمترین برگ برنده ای است که می تواند در نهایت به یادگیری سریع و ساده زبان ختم شود.

– دیگر مزیت یادگیری زبان انگلیسی در خانه رایگان بودن آن است. آموزشگاه های زبان شهریه های سنگینی به زبان آموزان خود تحمیل می کنند. اما اگر بنا باشد از طریق تماشای فیلم و سریال به آموزش زبان بپردازید دیگر خبری از این شهریه ها و یا هزینه خرید کتاب و جزوه نخواهد بود. امروزه حجم عظیمی از فیلم ها و سریال ها به صورت رایگان در دسترس قرار دارند. دانلود تمامی فیلم های سینمایی و سریال های محبوب در حال حاضر  رایگان و قانونی است. اگر در کشور دیگری زندگی می کردید

 

مجبور بودید برای تماشای هر فیلم چندین دلار بپردازید و سریال ها را نیز تنها از طریق خرید اشتراک می توانستید تماشا کنید. اما خوشحال باشید که در ایران زندگی می کنید.

– دیگر مزیت این روش یادگیری تلفظ انگلیسی به صورت کاملا صحیح و بومی است. در زبان انگلیسی برخلاف فارسی شکل نوشتاری کلمات تفاوت های زیادی با شکل تلفظ آنها دارد. به همین دلیل اگر از کتاب و جزوه برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید با چالش های زیادی در خصوص مساله تلفظ مواجه خواهید بود. اما اگر بخواهید با فیلم و سریال انگلیسی یاد بگیرید می توانید تلفظ هر واژه را به صورت دقیق و بومی فرا بگیرید. حتی می توانید فیلم مورد نظر را با لهجه مورد نظر خود هماهنگ کنید. بسیاری از افراد قصد مهاجرت و یا ادامه تحصیل در کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و یا استرالیا را دارند. همانطور که حتما می دانید لهجه ها و شکل تلفظ کلمات در این کشورها تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. از طریق فیلم ها و سریال ها می توانید با هریک از این لهجه ها به طور کامل آشنا شوید و اولویت را بر تماشای فیلم هایی با لهجه کشور مقصد بگذارید.

 

 

– از جمله دیگر مزایای مهم روش یادگیری زبان انگلیسی با فیلم این است که در این روش می توانید با شکل محاوره ای زبان و جمله ها و اصطلاحات عامیانه آشنا شوید. این مزیتی است که به هیچ وجه در آموزشگاه های زبان در اختیار شما قرار داده نمی شود. فرض کنید شما نیز در یکی از این آموزشگاه ها به یادگیری زبان پرداخته اید و حالا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کرده اید. در آن کشور تمام مردم به زبان کوچه و خیابان صحبت خواهند کرد و شما به زبان رسمی و کتابی. قطعا چنین چیزی برایتان خوشایند نخواهد بود و مدتی نیز طول خواهید کشید تا با شکل عامیانه و محاوره ای زبان آشنا شوید. اما از طریق فیلم و سریال ها می توانید به دل زبان محاوره و اصطلاحات عامیانه بروید. می توانید ببینید که مردم عادی چگونه حرف می زنند، از چه کنایه ها و بازی های زبانی ای استفاده می کنند و اشکال مخفف افعال و واژه ها چگونه است.

چگونگی یادگیری زبان انگلیسی در خانه

چگونه در خانه زبان بیاموزیم

یک قسمت از یک سریال را ابتدا به طور کامل و به قصد لذت بردن تماشا کنید. سپس دوباره آن قسمت را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. زیرنویس را روی یک ثانیه تاخیر تنظیم کنید و در طول تماشای فیلم فقط حواستان را به صدای بازیگرها معطوف کنید. زمانی که با واژه جدیدی روبرو شدید که معنای آن را نمی دانید پخش فیلم را موقتا متوقف کرده و از روی زیرنویس به جستجوی آن کلمه در دیکشنری بپردازید. سپس آن کلمه و تلفظ آن را با خود چند بار تمرین کنید. در ادامه پخش فیلم را از سر بگیرید و تا به انتها همین پروسه را تکرار کنید. پس از پایان این قسمت از سریال آن را دوباره تماشا کنید. این بار خواهید دید که نود درصد دیالوگ ها را بدون مشکل متوجه می شوید. با تکرار این فرآیند به مرور به زبان انگلیسی مسلط و مسلط تر خواهید شد.

سعی کنید به طور مداوم فیلم را متوقف کرده تا جملات را با خود تکرار و تمرین کنید. تلاش کنید ساختارها و قالب های زبانی را ملکه ذهن خود کنید. می توانید از تکنیک سایه نیز استفاده کنید. به این معنی که دیالوگ ها را دقیقا مشابه با بازیگر و با همان لحن، همان تن صدا و همان حرکات دست و بدن تکرار کنید. هر جمله ای را که می شنوید سریعا به همان شکل تکرار کنید تا به انگلیسی حرف زدن عادت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش یادگیری زبان انگلیسی و جزئیات آن می توانید به دیگر مطالب وبسایت مراجعه کنید. همچنین می توانید سوالات و ابهامات خود را نیز در قالب کامنت مطرح کنید. ما در اسرع وقت پاسخگوی این پرسش ها خواهیم بود.

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28592