سبد خرید 0

آموزش انگلیسی با فیلم برای کودکان

آموزش انگلیسی با فیلم برای کودکان

کارشناسان معتقدند که سال های ابتدایی زندگی بهترین زمان برای یادگیری مهارت های مربوط به نیم کره چپ مغز از جمله موسیقی و زبان است. کودکان بسیار سریع تر و عمیق تر از بزرگسالان این مهارت ها را یاد می گیرند. به بررسی جنبه های مختلف یکی از بهترین روش های یادگیری زبان، یعنی آموزش انگلیسی با فیلم برای کودکان بپردازیم.

آموزش زبان انگلیسی با فیلم برای کودکانآموزش انگلیسی با فیلم برای کودکان

مهمترین مزیت های نسبی

آموزش انگلیسی با فیلم پیش از هر چیز دارای این مزیت است که فرد را در معرض مواجهه با آوای شنیداری زبان قرار می دهد. این مورد از این حیث حائز اهمیت است که نزدیکی و سازگاری بیشتری با ماهیت حقیقی زبان دارد. چرا که ریشه اصلی زبان به شکل صدا و اصوات و چیزهایی است که شنیده می شوند. نه چیزهایی که خوانده می شوند. اینکه ما در فیلم ها به جای حروف و نوشته ها با آوا و اصوات طرف هستیم یک مزیت بسیار با اهمیت از حیث زبان شناسی به شمار می رود. ثابت شده است که مغز انسان زبان را در قالب صدا وارد سیستم شناختی خود می کند. در واقع خواندن زبان از طریق نوشته تنها حفظ کردن آن است. نه فراگیری آن به شکل یک مهارت ذهنی.

گذشته از این، در خصوص کودکان باید گفت که این مورد دارای مزیتی مضاعف نیز هست. چرا که آنها اساسا هنوز خواندن و نوشتن بلد نیستند. آموزش زبان انگلیسی با فیلم برای کودکان نه تنها بهترین روش ممکن، بلکه اساسا تنها روش اثربخشی است که وجود دارد.

مزیت دیگر آموزش انگلیسی با فیلم و سریال و انیمیشن این است که کودکان از آن استقبال می کنند. بچه ها شیفته تماشای کارتون هستند. قهرمانان آنها همگی شخصیت های کارتونی هستند. آنها دوست دارند خودشان را به جای آن شخصیت ها تصور کنند و نقش آنها را بازی کنند. حتی مایلند جملات آنها را نیز تکرار کنند و دیالوگ هایشان را به همان شکل ادا کنند.

در فرآیند آموزش انگلیسی با فیلم برای کودکان می توان از این علایق و دلبستگی ها به بهترین نحو بهره برد. بچه ها از تماشای کارتون های محبوبشان سیر نمی شوند. می توانید یک انیمیشن را آنقدر برای آنها پخش کنید تا تمامی دیالوگ هایش را حفظ شوند. خواهید دید که آنها همانطور که زبان مادریشان را از شما می آموزند، زبان انگلیسی را نیز از طریق تماشای انیمیشن خواهند آموخت.

آموزش انگلیسی با فیلم برای کودکان

توصیه های مهم

– انیمیشنی که قصد دارید با آن پروسه آموزش انگلیسی با فیلم را برای کودک خود پیاده کنید تنها به زبان اصلی برای او پخش کنید. اگر پیش از شروع فرآیند آموزش، نسخه دوبله انیمیشن را برای کودک پخش کنید احتمالا ارتباطی با نسخه زبان اصلی برقرار نخواهد کرد. اما اگر از آغاز با نسخه انگلیسی انیمیشن طرف شود تلاش خواهد کرد متوجه داستان و اتفاقاتی که می افتد شود. کودک در جریان این چالش با علاقه در دل پروسه آموزش زبان قرار خواهد گرفت.

– ابتدا یک بار انیمیشن را به طور کامل برای کودک پخش کنید و بگذارید از تماشای آن لذت ببرد. از ابتدا برایش تعیین تکلیف نکنید که باید از این طریق انگلیسی یاد بگیرید. بهتر است اصلا افشا نکنید که هدف از تماشای انیمیشن یادگیری زبان است. کنار کودک خود بنشینید و با هم کارتون تماشا کنید. با حوصله به سوال هایی که در جریان تماشای انیمیشن برایش پیش می آید پاسخ دهید و در بروز احساسات و هیجانات با او همراهی کنید.

– سعی کنید برای شروع از انیمیشن های کوتاه سریالی استفاده کنید. ایده آل ترین گزینه ها در این خصوص کارتون هایی هستند که هر قسمتشان بین پانزده تا بیست دقیقه است.

– اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی ندارید ابتدا خودتان یک بار کارتون را با زیرنویس تماشا کنید تا بتوانید به سوال هایی که برای کودک در جریان تماشای انیمیشن پیش می آید پاسخ دهید.

– روی همین کارتون بمانید و به سراغ کارتون بعدی نروید. بارها و بارها همان یک انیمیشن را برای کودک پخشش کنید. مطمئن باشید که او نیز استقبال خواهد کرد.

 

آموزش زبان انگلیسی با  انیمیشن ها 

دوره آموزش زبان با انیمیشن

ممکن است شما نیز انیمیشنی را برای کودک خود به زبان انگلیسی پخش کرده باشید و از نتیجه کار ناامید شده باشید. احتمالا کودک شما هیچ چیز از دیالوگ های کارتون متوجه نشده و هیچ پیشرفتی در یادگیری زبان بروز نداده است. نگران نباشید. باید بگوییم که این موضوع کاملا طبیعی است. کودکان نیاز به کمک و راهنمایی دارند. صرف تماشای انیمیشن برای یادگیری زبان توسط آنها کافی نیست. تدارک شماری از آموزش های جانبی نیز در این خصوص لازم می باشد.

تخصص ما همین است. اگر به وبسایت ما مراجعه کنید دوره های آموزشی گوناگونی را مشاهده خواهید کرد که به منظور بهینه تر کردن فرآیند آموزش انگلیسی با فیلم و هموار کردن این مسیر برای زبان آموز تدارک دیده شده اند. در این دوره ها صفر تا صد یک فیلم، سریال یا انیمیشن توسط بهترین متخصصان حوزه آموزش زبان انگلیسی در قالب ویدیو آموزش داده می شود. کودک شما از طریق این دوره های آموزشی می تواند با علاقه کامل در دل چالش یادگیری زبان قرار بگیرد. در طراحی این دوره ها سعی شده است علاوه بر کارآمدی و اثربخشی آموزش به جذابیت سیر آموزشی نیز توجه شود. تمرکز اصلی این آموزش ها بر خود انیمیشن است. اما ساختار ارائه آن به گونه ای طراحی شده است که بهترین نتایج را در جهت یادگیری زبان حاصل کند. همچنین موثرترین تکنیک های یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم نیز در این دوره ها به جذاب ترین شکل ممکن به کودکان آموزش داده می شود.

با خرید پکیج آموزش زبان انگلیسی برای کودک خود می توانید پروسه یادگیری را برای او تا حد بسیار زیادی سرعت ببخشید. فراموش نکنید که کودکان شیفته کارتون دیدن هستند. تنها کافیست شرایطی را برای آنها فراهم کنید تا بتوانند این شیفتگی را با یادگیری زبان همراه کنند.

پکیج آموزش زبان انگلیسی با فیلم که توسط مدرسان ما طراحی شده است به طور کامل این شرایط را برای کودک شما مهیا می کند.

 

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28574