سبد خرید 0

آموزش انگلیسی با موزیک

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

آموزش انگلیسی با موزیک

تقریبا برای همه ثابت شده است که روش های سنتی آموزش زبان از کارآمدی و بهره وری کافی برخوردار نیستند. در حال حاضر زبان آموزان هر روز بیشتر از گذشته در جستجوی شیوه های جایگزین آموزشی هستند و در این بین یکی از شیوه هایی که با اقبال گسترده ای از طرف این افراد مواجه شده است آموزش انگلیسی با موزیک و آهنگ است. البته به عنوان روش کمکی برای یادگیری زبان انگلیسی در کنار فیلم و سریال که در  مقاله یادگیری انگلیسی با آهنگ مفصل توضیح داده شده است و همینطور نحوه یادگیری این این روش. اما در این مقاله سعی داریم به بررسی مزایای این شیوه آموزشی و معرفی نکات ضروری در این خصوص بپردازیم.

آموزش انگلیسی با موزیک

مزایای آموزش انگلیسی با موزیک

یادگیری انگلیسی با موزیک شیوه ای راحت و بی دردسر است. شما در این شیوه آموزشی نیازی به صرف انرژی فراوان، وقت زیاد و همینطور پرداخت هزینه نخواهید داشت. همچنین با معلم و کلاس و تکالیف آموزشی نیز کلنجار نخواهید رفت. دیگر نیازی نخواهید داشت وقت و هزینه صرف کنید و به آموزشگاه بروید. از طریق موزیک و آهنگ یادگیری زبان انگلیسی در خانه، در حین رفت و آمد و در اوقات فراغت قابل انجام است. در آرامش و آسودگی کامل موزیک پلی می کنید و با هیچ چالشی نیز روبرو نخواهید بود. در واقع با این شیوه شما نه تنها دیگر با مصائب و مشکلات روش های آموزشی دیگر روبرو نیستید بلکه از پروسه آموزش لذت نیز خواهید برد.

مزیت دیگر آموزش انگلیسی با موزیک این است که در این روش شما به طور مستقیم در معرض مواجهه با تلفظ بومی لغات قرار می گیرید. همانطور که می دانید در زبان انگلیسی برخلاف فارسی شکل نوشتاری کلمات تفاوت های زیادی با شکل تلفظ آنها دارد. به همین دلیل یادگیری انگلیسی از طریق کتاب و نوشته معمولا زحمت مضاعفی را به زبان آموز در خصوص یادگیری تلفظ لغات تحمیل می کند. افراد معمولا ناچارند به وبسایت های مختلف برای آشنایی با تلفظ واژه های جدید رجوع کنند. آموزش انگلیسی با موزیک این مشکلات را نیز به طور کامل برطرف می کند.

اما شاید بتوان گفت که مهمترین مزیت تقویت انگلیسی با آهنگ مربوط به ماهیت و ذات زبان است. ذات حقیقی زبان نه به شکل نوشته و رسم الخط، بلکه به شکل آوا و صداست. مغز انسان مهارت زبان را نه با خواندن بلکه با شنیدن کسب می کند. حتی ذخیره اطلاعات مربوط به واژه ها در مغز نیز به شکل صوت و آوا صورت می گیرد. ذهن انسان واژه ها را در حالت شنیداری آنها وارد سیستم شناختی خود می کند. به همین دلیل است که آموزش زبان از طریق کتاب از کارآمدی لازم برخوردار نیست. همانطور که هر کودکی زبان مادری خود را تنها از طریق شنیدن آن می آموزد زبان آموز نیز برای فراگیری زبان دوم نیاز به شنیدن آوای کلمات دارد. این امکانی است که در فرآیند آموزش انگلیسی با موزیک کاملا در اختیار شماست.

مزیت بسیار مهم دیگر آموزش انگلیسی با موزیک فاکتور حیاتی تکرار است. تکرار رمز موفقیت در پروسه یادگیری زبان است. شما می توانید یک آهنگ را بارها و بارها بازپخش کنید. تا اینکه کاملا به تمامی کلمات و جملات آن مسلط شوید. این مورد زحمت چندانی نیز برای زبان آموز در پی ندارد. هر یک از ما آهنگ های مورد علاقه خود را صدها و چه بسا هزاران بار شنیده ایم. موزیک ها کوتاهند و شنیدن دوباره آنها نیز معمولا حتی لذتبخش تر از شنیدن آنها برای اولین بار است.

تقویت زبان انگلیسی با آهنگ

 

نکات مهم در خصوص انتخاب آهنگ

آموزش انگلیسی با موزیک نیز مانند دیگر رویکردهای آموزشی نیازمند رعایت نکات لازم و فراهم کردن شرایط ایده آل است. نخستین نکته در این خصوص انتخاب آهنگ مناسب است. مناسب ترین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان آهنگی است که متن ترانه آن واضح و قابل فهم باشد. شاید در نگاه اول نکته ساده ای به نظر برسد اما حقیقت این است که موسیقی بنا بر ذات خود در بسیاری از موارد باعث برهم خوردن شکل عادی و روتین کلمات و جمله ها می شود. خصوصا در سبک هایی خاص نظیر رپ، راک، متال و بلوز. این مساله می تواند کل فرآیند آموزشی را بی نتیجه سازد. بنابراین نیاز است که انتخاب آهنگ به درستی و با دقت صورت بگیرد. به طور کلی بهترین سبک برای آموزش انگلیسی با موزیک سبک پاپ است. خوشبختانه تقریبا اکثر افراد نیز به این سبک علاقه دارند و می توانند در روال آموزشی خود استفاده کنند.

شما همچنین نیاز خواهید داشت آهنگی را برای تقویت زبان انتخاب کنید که از حجم مناسبی از جملات برخوردار باشد. بسیاری از آهنگ ها هستند که حجم اصلی آنها را موزیک تشکیل می دهد. آهنگ های زیادی هم هستند که چند جمله ثابت در آنها بارها تکرار می شود. بهترین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان آهنگی است که متن ترانه آن نسبتا بلند باشد. فراموش نکنید که هدف اصلی شما آموزش زبان است. گوش دادن به آثار بتهوون کمکی در این خصوص نخواهد کرد!

نحوه آموزش انگلیسی با موزیک

توجه ویژه به متن نوشتاری ترانه

متن ترانه یا همان لیریکس (lyrics) مهمترین عنصر در فرآیند آموزش انگلیسی با موزیک است. بدون رجوع به متن نوشتاری لیریکس آهنگ ها نخواهید توانست پیشرفتی در یادگیری زبان انگلیسی کسب کنید. پیشنهاد ما به شما دنبال کردن الگوی زیر است:

ابتدا یک یا دو بار آهنگ را بدون توجه به اهداف آموزشی و صرفا به قصد لذت بردن و کسب آشنایی کلی از موزیک گوش کنید. در این مرحله احتمالا بخش عمده ترانه را نمی فهمید یا غلط می فهمید. سپس نام آهنگ را به همراه نام خواننده و کلمه lyrics در گوگل سرچ کنید. به احتمال زیاد متن ترانه مورد نظر در همان صفحه اول جستجو برای شما ظاهر می شود. حالا مجددا موزیک را پخش کنید و این بار متن ترانه را نیز از روی صفحه دنبال کنید. سپس یک بار دیگر این کار را تکرار کنید و این بار واژه هایی که معنای آنها را نمی دانید یادداشت کنید. پس از اتمام آهنگ این کلمه ها را در دیکشنری جستجو کنید و با خود تمرین کنید. سپس مجددا آهنگ را پخش کنید و دوباره متن ترانه را با چشم دنبال کنید. توصیه می کنیم این کار را تا زمانی که به تسلطی نسبی به کل لیریکس دست پیدا کردید ادامه دهید.

گام بعدی در فرآیند آموزش انگلیسی با آهنگ همنوایی با آهنگ زبان انگلیسی است. سعی کنید همزمان با خواننده متن ترانه را تکرار کنید. در ابتدا شاید دچار اشتباهاتی بشید. اما این اشتباهات به مرور کمتر و کمتر شده و در نهایت خواهید توانست به تسلط کامل به متن ترانه دست پیدا کنید.

در ادامه چند آهنگ جذاب و دوست داشتنی برای دانلود به همراه متن و معنی تقدیم نگاه پر مهر شما . حتما هم نظرات خودتون رو برای بهبود آموزشها بفرمایید در بخش نظرات در انتهای همین مطلب.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_carousel taxonomy_category=”english-music” items_quantity=”4″ columns=”4″ img_size=”medium” title_size=”25px”][us_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][interactive_banner_2 banner_title=”دوره آموزش انگلیسی با سریال فرندز” banner_desc=”دوره ای برای تقویت سریع دایره لغات و عبارتهای کاربردی برای مکالمه روزمره. به همراه جزوه آموزشی فوق العاده به همراه مثال هایی از ساختار ها و قالبهای کاربردی.
هر جمله از فیلم مکث و توضیح داده شده” banner_image=”id^28290|url^https://fispik.ir/wp-content/uploads/2022/04/CpFhoGU-friends-tv-show-wallpapers-compressed-1-1.jpg|caption^null|alt^دوره آموزش انگلیسی با فرندز|title^CpFhoGU-friends-tv-show-wallpapers-compressed|description^null” banner_link=”url:https%3A%2F%2Ffispik.ir%2Fproduct%2Ffriends-english-course%2F|title:%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87%20%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%20%D8%A8%D8%A7%20%D9%81%D8%B1%D9%86%D8%AF%D8%B2″ banner_style=”style1″ banner_min_height_op=”custom” image_opacity=”1″ image_opacity_on_hover=”1″ banner_min=”500″ banner_title_font_size=”desktop:30px;” banner_desc_font_size=”desktop:20px;”][/vc_column][/vc_row]

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28579