سبد خرید 0

یادگیری انگلیسی با آهنگ

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

یادگیری انگلیسی با آهنگ

یکی از جذاب‌ترین بخش ها و کارهایی که افراد دوست دارن، گوش دادن به آهنگ هستش. حالا اگر این آهنگ به زبان انگلیسی هم باشه که بسیار فوق العاده است. حالا سوال این که آیا با گوش دادن به آهنگ های انگلیسی میشه زبان یاد گرفت؟


بیشتر بخوانید یادگیری زبان انگلیسی با فیلم ….


برای جواب دادن به این سوال چند مورد رو باید بررسی کنیم

اول اینکه گذاشتن هندزفری توی گوش و صرفاً گوش دادن به آهنگ مثل آهنگ معین و جواد یساری انتظار بالا رفتن سطح زبانی رو نمیشه داشت!! اگه آهنگ خارجی گوش میدی و متوجه میشی که حرفی نیست؛ تکرار کمک میکنه که زبان تقویت بشه، بیشتر تقویت بشه.

اما وقتی که گوش میدی یکسری حرف های نامفهوم کنار هم ردیف می‌شن و فقط ریتم داره و چیزی سر در نمیاری، این راهکارش نیست . خوب چیکار باید کرد؟

پیدا کردن متن آهنگ 

متن آهنگ رو باید داشته باشی. خب چجوری پیدا کنم؟

در گوگل اسم آهنگ رو بزنی آخرشم بنویسی “lyrics” متن آهنگ رو نشون میده.
کلاً برای اینکه بخوایم زبان رو به وسیله یه روشی تقویت کنیم باید اون رو متوجه بشیم تا زود تر راه بیافتیم، حالا میخواد آهنگ باشه، فیلم، سخنرانی، برنامه تلویزیونی یا اخبار باشه نوع کار فرقی نداره.  باید بفهمیم که چی میگه. باید  با حوصله و آرامش باشه دفتر و خودکار داره اما استرس و نگرانی نمره و پرسیدن و امتحان و هر چیز منفی که از کلاس تو ذهمون هست رو نداره. عجله نداریم که زود بریم آهنگ بعدی. حوصله کنید!

یادگیری انگلیسی با آهنگ

خوب برگردیم سر وقت آهنگ که متنش رو هم داریم.

اول یک بار از روی متن میخونیم. بعد آهنگ رو پخش میکنیم و همزمان متن رو با چشم جلو میبریم. آهنگ که تموم شد، هر جایی از متن رو که مفهومش رو ندونستیم یادداشت می کنیم و تا انتهای متن آهنگ همین روال رو ادامه میدیم.

نحوه پیدا کردن معنی متن با گوگل :

حالا میریم سر وقت پیدا کردن معنی ها اگه از گوگل استفاده کنیم و زبان انگلیسی که چه بهتر، اگر هم خیلی انگلیسی بلد نبودیم فارسی جستجو می کنیم معنی ها را یادداشت می کنیم و چند بار اونها رو مرور می کنیم.

یه نکته. ممکن هست که معنی برخی عبارتهای رو اصلا  پیدا نکنید یا جستجو کنید اما باز هم بی نتیجه باشه. در ادامه این موضوع رو بررسی کردیم. اما فعلا در این حد بدونید که ایرادی نداره، از اونها عبور کنید . زمان اضافی بر روی اونها صرف نکنید.

حالا که معنی ها را پیدا کردیم و اونها رو تمرین و تکرار کردیم، دوباره متن رو خودمون میخونیم. الان خیلی بهتر متوجه میشیم که چی میگه.

حالا آهنگ رو پخش می کنیم و همزمان متن رو با چشممون دنبال می کنیم. بهتر متوجه میشیم درسته ؟ خیلی خیلی بهتر

نکته!!! عجله روی تمام کردن این فرایند تحلیل متن و بررسی کلمات و عبارات و خوندن و گوش دادن نداشته باشید و با حوصله و آرامش هر موقع حال داشتید این کار رو انجام بدید.

حالا یه بار دیگه کلمات جدید را که پیدا کرده بودید مرور کنید و  مجدد آهنگ رو بدون متن پخش کنید ،اوضاع چطوره؟ خیلی خیلی بهتر از قبل تحلیل، متوجه میشی درسته؟

حالا چند بار گوش میدیم و سعی میکنیم همزمان تکرار کنیم تا کلمات رو روون بشیم.


بهترین فیلم انگلیسی برای تقویت زبان را اینجا مشاهده کنید ..

انگلیسی با آهنگ

 دو نکته مهم برای یادگیری انگلیسی با آهنگ 

اول، چون با آهنگ سر و کار داریم پس ریتم داریم یعنی متن و کلماتی که به کار میره با آهنگ همخوانی و هماهنگی میخواد داشته باشه. خوب  این چه اشکالی داره؟

مسئله اینجاست که خیلی وقت ها ممکنه فقط به خاطر فضای آهنگین و شعری و هنری و ریتمیک، متن نوشته بشه، که ملموس نباشه  برامون یا خیلی مفهوم نداشته باشه و به خاطر هماهنگی آهنگ، کلمات کنار هم چیده شده باشند مثلاً مثل این آهنگ فارسی که شعری پر بارداره شاعر می فرماید «هر بار این درو محکم نبند نرو، این چشمای ترو نَکُنِش تو بدترو!!» یا در جایی دیگه میگه که « تیکه به تیکه نفسم میمونه نباشی رو دَسَم… کی بودی تو آخه؟»

مرزهای هنری رو جابجا کرده واقعاً!!!

و خیلی از آهنگ های دیگه و بدتر از اینها هم هست. تو فارسی برای خودمون هم اگه روی کلماتش فکر کنیم مفهوم بدرد بخوری نداره، حالا فرض کنید همین آهنگ رو یه انگلیسی زبان بخواد یاد بگیره اصلاً همونجا تو مصراع اول پنچر میشه!!

از این جهت شاید آهنگ هایی رو گوش بدیم و دنبال کلماتش بریم ممکنه یه اصطلاح باشه، استعاره باشه و معنی مستقیم نباشه و کنایه به چیزی باشه و درک اونها به طور کلی کمی سخت باشه و باعث بشه ما افسرده و دلزده از اینکه چرا من متوجه نمیشم؟ چرا زبانم اینقدر ضعیفه؟

مسئله دیگه اینکه برای جور در اومدن، ریتم بعضی کلمه ها خورده میشه یا ناقص تلفظ میشه و برای من که آشنایی ندارم و می خوام زبان یاد بگیرم گیچ کننده و خسته کننده بشه چون کلمه تو لغتنامه نیست اصلاً!!!

هِی رو اون بخش ها میمونی و متوجه نمیشی که چی داره میگه حتی اگه معنی رو هم متوجه بشی، مفهوم کلی اون بخش رو  سخت میشه درک کرد.  خوب حق هم داری.

یه موردی هم که هست، اینه که اصلا ما این کلمات ناقص و خورده شده تو شعر و عبارتهایی که یه مفهوم اصطلاحی داشتند رو گیریم که درک کردیم، حالا اینها رو چطور میشه تو روزمره استفاده کرد؟ میخوایم مکالمه کنیم، میتونیم که کجا و چجوری تو جمله هامون از چیزهایی که تو آهنگ یاد گرفتیم بهره ببریم؟ خب نه. این چیزها برای فضای شعری و جور دراومدن اهنگ بوده و تو واقعیت به اون شکل استفاده نمیشن

نکته دوم و مهم اینکه آهنگ چیزی هست که روی ما اثر خیلی قوی داره، بخاطر اینکه با احساسات که بخش بسیار اثر گذاری هست سرو کار داره- این حرف روانشناس ها هست- و بخاطر همین آهنگ زود تر تو ذهن ما میمونه،  چون ما رو زیاد درگیر میکنه. پس خیلی مهمه که آهنگی انتخاب بشه که جدای از اینکه حداقل مقدار کلمات و بیان غیر قابل فهم رو داشته باشه از نظر مضمون و محتوا هم معنای بد، منفی، دلسرد کننده یا ناامیدکننده و افسرده کننده ای رو منتقل نکنه.

بهترین آهنگ ها برای انگلیسی

ما میخواهیم توسط آهنگ، انگلیسی خودمون رو تقویت کنیم و از این یادگیری حس بهتری داشته باشیم، حالا مثلا انگلیسی مون هم بهتر شد، از نظر روانی و روحی حس و حال ما خراب بشه؟ و روی ما و زندگیمون اثر بد بذاره؟  این اصلا ارزش نداره

از این جهت روی هم رفته برای یادگیری انگلیسی با این روش آهنگی که انتخاب می کنیم برای تحلیل و بررسی و تقویت زبان بسیار بسیار مهمه مخصوصا در ابتدای یادگیری.  اگه خوب انتخاب نشه میتونه حتی ما رو از یادگیری انگلیسی کلاً دلسرد کنه. ( آهنگ خوب برای این کار، همچین زیاد زیاد  هم نیست).  اما اگه خووب باشه میتونه  قدرت گوش کردن ما رو قوی کنه و کلمات رو زود یاد بگیریم.

یادگیری انگلیسی با آهنگ یا فیلم؟

عزیزان این سوال رو خیلی میپرسن که، خب نکات یادگیری انگلیسی با آهنگ رو متوجه شدیم و همینطور محاسن و معایبی که میتونه داشته باشه، حالا من میتونم برای تقویت انگلیسی، فقط آهنگ گوش بدم؟

پس برای جمع بندی میشه گفت که اگر نکات بالا هم رعایت بشه و آهنگ مناسبی داشته باشیم، به عنوان کمک آموزشی و تفریح در کنار یادگیری اصلی زبان که از طریق فیلم هست، روش کارایی خواهد بود.

در انتها هم چند تا اهنگ خوب و باحال تقدیم نگاه مهربونتون که گوش بدید و لذت ببرید و حتما نظراتتون رو با ما درمیون بذارید، از انتهای همین مطلب


 

[/vc_column_text][vc_column_text css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22rgba%28158%2C255%2C250%2C0.60%29%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-radius%22%3A%225px%22%2C%22border-color%22%3A%22%23ed1fed%22%2C%22box-shadow-color%22%3A%22%239169db%22%7D%7D”]در ضمن برای دوره انگلیسی با کارتون هم میتونید از لینک زیر اقدام کنید. یک دوره دانلودی و عالی هم برای لذت بردن از کارتون و هم یادگیری انگلیسی که 1200 تا کلمه و عبارت و اصطلاح انگلیسی یاد میگیرید

دوره آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن ظهور نگهبانان


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][us_ibanner image=”28637″ title=”آهنگ جذاب Cheap Thrills” title_size=”30px” link=”url:https%3A%2F%2Ffispik.ir%2Fcheap-thrills-learn-english%2F|title:%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF%20cheap%20Thrills”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][us_ibanner image=”28084″ title=”آهنگ توقف ناپذیر ” title_size=”30px” link=”url:https%3A%2F%2Ffispik.ir%2Fmusic-unstoppable%2F|title:%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF%20%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81%20%D9%86%D8%A7%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][us_ibanner image=”28088″ size=”us_600_400″ title=”آهنگ wherever I go” title_size=”30px” link=”url:https%3A%2F%2Ffispik.ir%2Fwherever-i-go%2F|title:%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF%20where%20ever%20I%20go”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][us_ibanner image=”24827″ title=”آهنگ انگیزشی Shine your way” title_size=”30px” link=”url:https%3A%2F%2Ffispik.ir%2F%25d8%25a2%25d9%2587%25d9%2586%25da%25af-shine-your-way%2F|title:%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF%20Shine%20your%20way”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

میزان پیشرفت خواندن شما

آنچه در این مقاله می خوانیم
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://fispik.ir/?p=28057